Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Okolo Suslova krúžia dvaja talianski giganti s istou účasťou v Lige majstrov. Najlepší hráč Verony má nápadníka aj v Anglicku

Slovenskí futbalisti sa na EURO 2024 prezentovali v dobrom svetle, čo neuniklo pozornosti skautov európskych klubov. Na spadnutie je prestup Dávida Hancka do Španielska, no nemusí ísť o jediného Slováka, ktorý po šampionáte zmení dres.

08.07.2024 06:39
Tomáš Suslov Foto:
Tomáš Suslov
debata (10)

Tomáš Suslov má za sebou skvelú prvú sezónu v talianskom klube Hellase Verona. V 32 zápasoch dal päť gólov a na ďalšie tri prihral. Fanúšikovia Verony ho zvolili najlepším hráčom sezóny.

Ako informoval taliansky denník L'Arena, ktorý sídli vo Verone, o 22-ročného ofenzívneho záložníka je v Serie A záujem medzi ligovou špičkou.

Suslova by vo svojom drese chceli vidieť zástupcovia Atalanty Bergamo a tiež slávneho Juventusu Turín.

Suslov by v prípade prestupu zahral Ligu majstrov, keďže oba celky sa úspešne kvalifikovali do najprestížnejšej klubovej súťaže v Európe.

Tomáš Suslov Čítajte viac Je priamy a to sa mi páči, hovorí o Calzonovi. Suslov to mal v reprezentácii po prestupovej kauze nahnuté

Podľa L'Arena by sa prestupová suma pohybovala niekde okolo 15 miliónov eur. Suslov pôvodne prišiel do Verony na hosťovanie z FC Groningen, Taliani si však začiatkom roka uplatnili opciu na trvalý prestup za 1 milión eur. Slovák má zmluvu do roku 2027.

Rodák zo Spišskej Novej Vsi podľa spomínaného zdroja zaujal aj mimo Talianska, dianie okolo neho sleduje aj anglický klub Wolverhampton Wanderers či francúzsky OGC Nice.

Suslov nechýbal v konečnom reprezentačnom výbere Slovenska na prebiehajúcom európskom šampionáte, kde sa v akcii predstavil štyrikrát ako striedajúci hráč.

Slováci, ktorí sa môžu predať na ME vo futbale Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Najzaujímavejší Slováci v súvislosti s...
10 debata chyba
Viac na túto tému: #prestup #hellas verona #Juventus #Atalanta Bergamo #Wolverhampton Wanderers #Tomáš Suslov