Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Krutý týždeň pre veterána Pepého. Najprv koniec na Eure, teraz vyhadzov z klubu

"História hovorí sama za seba." Takouto vetou sa vedenie FC Porto na sociálnych sieťach rozlúčilo so 41-ročným obrancom a dlhoročnou klubovou ikonou, Pepém.

07.07.2024 14:01
Pepé Foto:
Skúsený obranca Pepé neprežíva práve najpríjemnejšie dni.
debata

141-násobný portugalský reprezentant neprežíva práve najpríjemnejšie dni. V piatok sa s plačom lúčil s majstrovstvami Európy po prehre 0:1 s Francúzskom vo štvrťfinále, po dvoch dňoch prichádza aj koniec v milovanom klube.

Ako informoval španielsky AS potvrdilo sa to, čo bolo od príchodu Andrého Villasa-Boasa do funkcie prezidenta klubu verejným tajomstvom. Nový šéf FC Porto vo svojom projekte reformy tímu nepočíta s Pepém.

Jedným z dôvodov je jeho ambície omladzovať káder. Skúsený 41-ročný obranca nebol súčasťou plánou napriek tomu, že v minulej sezóna patril k oporám Porta. Odohral za neho 34 zápasov vo všetkých súťažiach vrátane siedmich duelov v Lige majstrov.

Ďalším dôvodom má byť skutočnosť, že Pepé mal veľmi blízko k predchádzajúcemu prezidentovi Pintovi da Costovi. Portugalský matador mal mať na stole dokonca ponuku na predĺženie zmluvy o ďalší rok, k tomu však napokon neprišlo.

Cristiano Ronaldo Čítajte viac S Ronaldom to bolo ako na nepodarenom kastingu, z reprezentácie ho ženú už aj vlastní. CR7 však spomína číslo 250

„Porozprávam sa s prezidentom, poviem mu svoje pocity. Porozprávam sa s Pepém a urobím to najlepšie rozhodnutie. Musíme konať bez toho, aby sme Pepého zranili alebo urazili,“ uviedol nedávno tréner FC Porto Vitor Bruno.

Pepé je žijúcou legendou klubu. Za FC Porto odohral 288 zápasov a strelil 17 gólov. Podieľal sa na zisku 15 trofejí (4 majstrovské tituly, 5 portugalských pohárov, 4 superpoháre, ligový pohár a interkontinentálny pohár).

V klube pôsobil počas dvoch etáp: od roku 2004 do roku 2007 pred podpisom zmluvy s Realom Madrid. Potom sa vrátil v roku 2019 a odkrútil si ďalších päť sezón.

Najlepšie zarábajúci slovenskí futbalisti Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
Pozrite si rebríček najlepšie zarábajúcich...
debata chyba
Viac na túto tému: #Pepé #portugalská futbalová reprezentácia