Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Elektrizujúci Slovák. Do Manchestru United mieri talentovaný reprezentant do 17 rokov

Narodil sa v Anglicku, je synom slovenskej matky a zambijského otca. 16-ročný talentovaný krídelník Samuel Malama Lusale môže už čoskoro urobiť životný prestup.

04.07.2024 14:10
Samuel Malama Lusale Foto:
Samuel Malama Lusale (vľavo) nastupoval v minulej sezóne v tíme Crystal Palace do 18 rokov.
debata

Ako informoval denník Manchester Evening News Lusale mieri do jedného z najslávnejších futbalových tímov na svete. „Manchester United je blízko k získaniu elektrizujúceho krídelníka Slovenska,“ informoval britský denník.

Odchovanec londýnskeho Crystal Palace, do ktorého vstúpil ako 13-ročný, debutoval v slovenskej futbalovej reprezentácii do 17 rokov vo februári tohto roka v zápase proti Cypru.

Francesco Calzona Čítajte viac Calzona je taliansky mág, Capello a Guardiola v jednej osobe, my len šašovia. Mal by sa za kritiku poďakovať

Na marcových majstrovstvách Európy do 17 rokov nastúpil vo všetkých troch zápasoch Slovenska v skupinovej fáze proti Švédsku (0:0), Taliansku (0:2) aj Poľsku (0:4).

Mládežnícky reprezentant by mal zvýšiť konkurenciu v mládežníckej akadémii Manchestru United a v prípade dobrých výkonov si vybojovať miesto v rezervnom tíme Červených diablov.

Zaujímavosťou je, že Lusaleho zastupuje spoločnosť Roc Nation, agentúra založená slávnym americkým rapperom Jay-Z.

andraž šporar 1 Čítajte viac Lukratívny plat, dlhodobá zmluva. Slovan je pripravený kúpiť Šporara, píšu v Slovinsku

Na webovej stránke Roc Nation je Lusale opísaný ako rýchly, dynamický krídelník, ktorý je považovaný za jedného z najvzrušujú­cejších ofenzívnych stredopoliarov v Spojenom kráľovstve na úrovni do 16 rokov.

„Dokáže hrať na pravom či ľavom krídle, jeho elektrizujúce tempo a priamočiary ťah na bránku z neho robia neustálu hrozbu pre súperovu obranu. Často je zdrojom gólov a asistencií svojho tímu,“ píše sa na stránke.

Slováci, ktorí sa môžu predať na ME vo futbale Fotogaléria - 12 fotiek Všetky fotky
Najzaujímavejší Slováci v súvislosti s...
debata chyba
Viac na túto tému: #Manchester United #Crystal Palace #Samuel Lusale