Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Rozhodovalo sa na súde. Manchester United získal najdôležitejšiu letnú posilu

Jeden z najslávnejších anglických futbalových klubov Manchester United získal možno kľúčovú postavu do vedenia klubu.

02.07.2024 08:50
Manchester United Foto:
Manchester United sa s vlaňajšou sezónou rozlúčil nečakaným víťazstvom vo finále Anglického pohára.
debata

Anglický gigant na svojej webovej stránke oznámil, že podpísal zmluvu s bývalým športovým riaditeľom Newcastlu United, v ktorom pôsobí slovenský brankár Martin Dúbravka, Danom Ashworthom. Rovnakú pozíciu bude anglický funkcionár zastávať aj na Old Trafforde.

Získanie 53-ročného vrcholového manažéra bolo jedným z najdôležitejších cieľov nového spolumajiteľa Manchestru United Jima Ratcliffa. Ashworth chcel novú prácu u Červených diablov tak veľmi, že dokonca zažaloval svojho bývalého zamestnávateľa.

Ashworth totiž vo februári prakticky zo dňa na deň opustil Newcastle, kde oznámil, že chce pokračovať v kariére v Manchestri United. Prípad napokon skončil na súde, kde medzi Ashworthom a Newcastlom prišlo k mimosúdnemu vyrovnaniu.

Veľmi stručné oznámenie klubu odhaľuje len to, že Ashworth môže oficiálne opustiť konkurenčný klub s okamžitou platnosťou, čiže už od dne môže začať pracovať pre Manchester United.

calzona ME Čítajte viac Určite sa tešia, že už sme doma. Calzona posiela odkaz Borbélymu, Škrtelovi i najznámejšej futbalovej rodine na Slovensku

Ashworth má veľmi blízke vzťahy s novými majiteľmi, keďže v minulosti bol vedúcim športového oddelenia energetickej spoločnosti Ineos patriacej miliardárovi Ratcliffovi. Ashworth tam úspešne viedol projekty cyklistického stajne World Tour a tiež tímu v slávnej súťaži plachetníc America's Cup.

V minulosti pracoval aj ako športový riaditeľ vo West Bromwich Albion, v Anglickej futbalovej asociácii (FA) a od roku 2022 v Newcastli United.

Ineos veľmi intenzívne buduje profesionálne zázemie vo funkcionárskych štruktúrach. Pred Ashworthom ho už posilnili Jason Wilcox ako technický riaditeľ a Omar Berrada ako klubový riaditeľ. Toho mimochodom zlákali na Old Trafford od mestského rivala Manchestru City.

Ohlasy na osemfinále Slovensko - Anglicko Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Slovenskí futbalisti siahali proti top...
debata chyba
Viac na túto tému: #Manchester United #Jim Ratcliffe #Dan Asworth