Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Sparta Praha sa nabalila. Kapitána tímu predala do Španielska za 12 miliónov eur

Český reprezentačný obranca Ladislav Krejčí podpísal prestúpil do tretieho tímu uplynulej sezóny španielskej La Ligy z Girony.

14.06.2024 18:47
Ladislav Krejčí Foto:
Sparta Praha získala za 25-ročného obrancu Ladislava Krejčího 12 miliónov eur.
debata

Podľa zákulisných informácii a renomovaného športového novinára Fabrizia Romana dostane Sparta Praha za tento prestup približne 12 miliónov eur. Krejčí sa tak stal najdrahšou posilou v histórii Girony.

Sparta v nedávno skončenej sezóne získala double a Krejčí bol jednou z jej najvýraznejších postáv – v ligovej súťaži aj v pohárovej Európe. Kapitána klubu z Letnej si tak všimli v zahraničí a vedenie „rudých“ si mohlo vyberať z množstva ponúk.

Najviac o Krejčího bojovala práve Girona, ktorá rodáka z Rosic napokon ulovila. 25-ročný obranca sa dokonca dočasne odpojil od reprezentácie, s ktorou sa pripravuje na majstrovstvá Európy, aby mohol prestup dotiahnuť do konca.

V treťom tíme La Ligy absolvoval zdravotnú prehliadku a následne dohodu potvrdil podpisom zmluvy. Kontrakt podpísal na päť rokov.

Marienplatz Mníchov Čítajte viac Urgentné! Rozložte sa inde. Mníchov hlásil problémy so Škótmi, bolo ich príliš veľa

Krejčí sa stal stal prvou letnou posilou Girony a jej najdrahšou v histórii. Doposiaľ dal španielsky klub najviac za Ukrajinca Dovbyka, ktorý bol s 24 gólmi najlepším strelcom najvyššej súťaže. Girona za neho vlani zaplatila necelých osem miliónov eur.

„Som pripravený v Girone písať históriu,“ uviedol 25-ročný futbalista vo videu na sociálnych sieťach, ktoré zverejnil jeho nový zamestnávateľ. Krejčí sa so Spartou lúči po piatich rokoch, počas ktorých s mužstvom získal dva tituly a dve trofeje v Českom pohári.

Zaujímavosti o slovenských futbalistoch na ME 2024 Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Slovenskí futbalisti sa na šampionát naladili...
debata chyba
Viac na túto tému: #Sparta Praha #la liga #Girona #Ladislav Krejčí