Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Fanúšikovia nebudú nadšení. FIFA chce mať zápasy najlepších európskych líg aj v Arábii či USA

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) smeruje k tomu, aby po dlhých desaťročiach prehodnotila svoje predpisy, ktoré zakazujú konanie ligových zápasov jednotlivých krajín na území iných štátov.

15.05.2024 21:37
Real Madrid, Santiago Bernabeu Foto: ,
El Clásico by sa už nemuselo odohrávať iba v Madride a Barcelone.
debata (2)

Už v úvode apríla sa objavili informácie, že federácia uvažuje nad takou úpravou svojich pravidiel v tomto smere.

Teraz v thajskom Bangkoku zriadila pracovnú skupinu, ktorá má v najbližších mesiacoch pracovala na takej zmene.

Aktuálne existuje záujem najmä zo strany USA a Saudskej Arábie, aby sa na území týchto krajín konali stretnutia prestížnych európskych líg.

FIFA nariadila svojej pracovnej skupine, ktorej zloženie ešte nie je známe, aby pri svojej práci zvážila férovosť a v predstihu zaistila „upozornenie pre fanúšikov, ktorí by mohli zmeškať príležitosť navštíviť zápasy svojho tímu“.

Gianni Infantino Čítajte viac Zabezpečí aj svoje vnúčatá. Obrovský plat šéfa svetového futbalu odhalený

Prihliadať tiež má na to, aby nové predpisy „rešpektovali uznávanú štruktúru medzinárodného futbalu“ aj možné narušenie pre fanúšikov, tímy a ligy v krajine, ktorá by hostila také zápasy.

FIFA sa chystá zmeniť svoje predpisy pod vplyvom protimonopolnej žaloby, ktorej čelila spolu s Americkou futbalovou federáciou (USSF) na súde v americkom New Yorku.

Na súd sa totiž obrátila promotérska spoločnosť Relevent Sports, ktorá ešte v lete 2018 chcela v USA hostiť zápas španielskej La Ligy medzi FC Barcelona a Gironou.

FIFA jej to však neumožnila a realitný magnát Stephen Ross ako vlastník uvedenej firmy nepochodil ani so snahou hostiť súboj najvyššej ekvádorskej futbalovej súťaže, zakázala jej to USSF. Ross je v zámorí vlastníkom klubu amerického futbalu Miami Dolphins.

Jedenástka hviezd, ktoré na Euro 2024 neuvidíme Fotogaléria - 24 fotiek Všetky fotky
Európsky šampionát 2024 je za dverami, mnoho...
2 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #pravidlá #ligové zápasy