Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Hancko zobral zodpovednosť na seba. Slovák chladnokrvným zakončením rozhodol ligové derby

Slovenský futbalový reprezentant Dávid Hancko strelil svoj prvý gól v prebiehajúcej sezóne holandskej Eredivisie. V nedeľňajšom domácom zápase 21. kola ním pomohol k víťazstvu Feyenoordu Rotterdam nad mestským rivalom Spartou 2:0.

12.02.2024 06:49
845688332 Foto:
Dávid Hancko nezaváhal.

Dvadsaťšesťročný obranca otvoril v 57. minúte skóre stretnutia, keď premenil pokutový kop po faule Djanga Warmerdama na domáceho krídelníka Yankubu Minteha.

Bol to jeho prvý ligový gól v 21. tohtosezónnom zápase. Hancko však už na jeseň skóroval v drese Feyenoordu v Lige majstrov, keď sa presadil v 2. kole skupinovej fázy proti Atleticu Madrid.

Hancko odohral proti Sparte na stopérskom poste celý zápas. Triumf domácich poistil v 63. minúte Lutsharel Geertruida.

Feyenoord si upevnil druhé miesto v tabuľke, za lídrom PSV Eindhoven zaostáva o desať bodov. Sparta figuruje na 10. priečke.

Najlepšie zarábajúci slovenskí futbalisti Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
Pozrite si rebríček najlepšie zarábajúcich...
Viac na túto tému: #futbal #gól #derby #Feyenoord Rotterdam #Dávid Hancko #Eredivisie