Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Vidí príležitosť a potenciál. Známy český futbalový klub kúpil Slovák, uhradí aj dlhy mesta

Český futbalový klub OFC Opava má nového majiteľa.

10.01.2024 14:23
FA, anglická futbalová asociácia, ilustračné foto Foto:
Ilustračné foto.
debata

Stal sa ním slovenský podnikateľ Andrej Krajíček. Je zakladateľ stavebnej spoločnosti A.I.K. spol. s.r.o., ktorá už je majoritným vlastníkom klubu.

Opava, ktorá hrala naposledy v českej najvyššej súťaži v sezóne 2004/05, bola pod správou mesta.

To naďalej zostáva vlastníkom štadióna aj tréningového zázemia druholigového klu­bu.

"Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou. Po mnohých rokoch úsilia sa nám podarilo nájsť partnera zo Slovenska, ktorý sa ujme opavského futbalu. Pre Opavu je to veľmi významný krok.

Futbalový klub tak získa potrebné prostriedky pre ďalší rozvoj a v záujme nového majiteľa je vrátiť sa do najvyššej súťaže.

Od dnešného dňa sa tak píše nová kapitola dejín opavského futbalu. Značka SFC je majetkom mesta a tak je zaistené, že klub bude hrať pod rovnakým názvom. Prajem novému majiteľovi veľa úspechov pri rozvoji klubu," povedal k zmluve primátor Opavy Tomáš Navrátil pre stránku mesta.

ondrubec Čítajte viac Ondruš stratil kamaráta. Beckenbauer mal Zlatú loptu, chcel aj zlato

Obe strany sa dohodli na čiastke 15 miliónov českých korún (cca 600-tisíc eur), ktoré budú postupne uvoľňované na prevádzkové financovanie klubu do konca roka 2024.

Okrem toho Krajíčekova firma uhradí aj dlhy a pôžičky mesta v hodnote asi 400-tisíc eur. Klub podporoval už v minulej sezóne sumou zhruba 400-tisíc eur.

Obe zmluvné strany sa zaviazali, že mesto bude naďalej podporovať chod klubu na rôznych úrovniach 73-tisícami eur ročne.

"V prostredí futbalu sa pohybujem niekoľko rokov a hádam môžem povedať, že sa v ňom aj vyznám.

Tu v Opave mám vo futbale viacero známych, a keď som bližšie spoznal aj históriu klubu, jeho fanúšikov a najmä som si uvedomil jeho možnosti a potenciál, bolo rozhodnuté.

Som rád, že sa všetko podarilo dotiahnuť až do konca a teším sa na ďalšiu prácu v opavskom futbale, rovnako ako na spoluprácu s mestom a jeho vedením," povedal nový majiteľ SFC Opava Andrej Krajíček.

Osvedčení hráči, ktorým sa v lete skončí zmluva Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Mnohým skúseným hráčom v lete vyprší zmluva. To...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #OFC Opava