Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Bol úplne sám, plakal každý deň. Henry priznal depresie aj zvláštny vzťah s otcom

Bývalý skvelý futbalista a v súčasnosti tréner francúzskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Thierry Henry prezradil, že v minulosti trpel depresívnymi stavmi.

09.01.2024 13:33
15949280 Foto:
Thierry Henry najviac žiaril v drese Arsenalu.
debata

„Počas mojej kariéry, a vlastne už od narodenia, som musel byť v depresii," povedal v podcaste Diary of a CEO niekdajší útočník s mimoriadnymi streleckými schopnosťami, upozornil na to web BBC.com.

„Vedel som o tom? Nie. Robil som s tým niečo? Nie, ale snažil som sa prispôsobiť,“ naznačil svoj spôsob vyrovnávania sa s problémami 123-násobný reprezentant Francúzska.

Psychicky náročné obdobie podľa vlastných slov prežil 46-ročný Thierry Henry aj počas pandémie koronavírusu.

Thierry Henry Čítajte viac Pocta pre francúzskeho majstra sveta. Hviezdny exkanonier Henry má novú prácu

„Bol som v Montreale v izolácii. Takmer rok som strávil bez rodiny a bez detí, jednoducho sám. Vtedy som plakal takmer každý deň. Slzy prišli samé od seba.

Prečo? Neviem, ale myslím si, že tam boli už veľmi dlho,“ rozhovoril sa bývalý kanonier Monaka, Juventusu Turín, Arsenalu Londýn či FC Barcelona.

„Vždy keď som sa necítil dobre, povedal som si, že musím urobiť prvý krok a ísť dopredu. Potom vykročiť znova a jednoducho kráčať.

To som robil už ako mladý, lenže počas pandémie som zrazu „nemohol chodiť“ a začal som si niektoré veci uvedomovať,“ doplnila bývalá futbalová hviezda.

Osvedčení hráči, ktorým sa v lete skončí zmluva Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
Mnohým skúseným hráčom v lete vyprší zmluva. To...

Thierry Henry sa v podcaste vyjadril aj ku komplikovanému vzťahu so svojim otcom. „Bol veľmi zvláštny pri hodnotení mojich výkonov na trávniku.

Myslím si, že to mohlo mať na mňa vplyv. Ako chlapec som od neho veľmi často počúval o tom, čo všetko som neurobil dobre.

Ak takéto slová zaznievajú častejšie ako niečo pozitívne, máte tendenciu uveriť tomu, že to tak jednoducho je,“ emotívne opísal Henry, ktorý kariéru aktívneho futbalistu ukončil v roku 2014.

Známe výroky legendárneho Franza Beckenbauera Fotogaléria - 15 fotiek Všetky fotky
8. januára 2024 zomrel jeden z najslávnejších...
debata chyba
Viac na túto tému: #arsenal #rozhovor #depresia #plač #Thierry Henry