Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Dôverujeme mu. Tréner sa rozhovoril o Dúbravkovej výhode a spomínanej posile zo Španielska

Zranenie brankárskej jednotky Nicka Popea ponúka príležitosť slovenskému futbalovému reprezentantovi Martinovi Dúbravkovi, aby sa uchytil medzi žrďami Newcastlu United.

06.12.2023 19:21
826241328 Foto:
Martin Dúbravka odchytal pár minút v zápase proti Manchestru United.
debata

Tréner anglického tímu Eddie Howe sa o Dúbravkovi vyjadril pochvalne a označil ho za kvalitnú náhradu.

Pope si vykĺbil rameno v sobotňajšom zápase Premier League proti Manchestru United a na záverečných päť minút ho musel nahradiť Dúbravka.

Pope mal identický problém už počas pôsobenia v Burnley, vtedy sa v bráne neobjavil päť mesiacov, teraz ho čaká operácia a po nej pravdepodobne štvormesačná absencia.

Mix Collage-05-Dec-2023-10-04-PM-8982 Čítajte viac Najprv dávali góly, potom ovplyvnili životy miliónov ľudí. Niektorí športovci to v politike dotiahli na najvyššie méty

Pope odchytal v prebiehajúcej sezóne Premier League 14 duelov a vychytal ako jediný brankár šesťkrát nulu.

"Martinovi naplno dôverujeme. Vždy som ho považoval za kvalitného brankára. Na svojom poste patrí medzi špičku. Má výborné reflexy, dokáže si často poradiť s nepríjemnými strelami.

Jeho výhodou je, že je silný v hre nohou a nerobí mu problémy rozohrávka. Nemám pochybnosti o tom, že sa mu bude dariť," povedal Howe pred štvrtkovým zápasom na pôde Evertonu.

Martin Dúbravka Čítajte viac Príde do Newcastlu nočná mora Dúbravku? Náš brankár mohol konečne chytať, Briti to vidia inak

V ňom by mal Dúbravka nastúpiť v základe v zápase Premier League prvýkrát po vyše polroku. Naposledy si zahral 28. mája proti Chelsea (1:1).

V súvislosti so zranením Popea spomínali anglické médiá záujem Newcastlu o Davida de Geu, ktorý je po odchode z Manchestru United bez klubovej príslušnosti.

Španielsky brankár však podľa Howea „straky“ neposilní a v klube sa spoliehajú na súčasný brankársky materiál. Ten okrem Dúbravku tvoria Loris Karius a Mark Gillespie.

Nárast trhovej hodnoty slovenských futbalistov Fotogaléria - 19 fotiek Všetky fotky
Niektorí prispeli viac, iní menej. Postup...
debata chyba
Viac na túto tému: #Premier League #Newcastle United #Martin Dúbravka #Nick Pope