Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Šibenica, potkan a mešec peňazí. Zrada sa neodpúšťa, priaznivci to dali jasne najavo

Fanúšikovia nórskeho futbalového klubu z Lillestrømu nikdy neodpustia bývalému trénerovi Geirovi Bakkemu odchod do tímu najväčšieho rivala Vålerenga.

24.10.2023 16:36
812038614 Foto:
Geir Bakke sa mal na tribúne na čo pozerať.
debata

Cez víkend sa v nórskej najvyššej súťaži odohral zápas medzi veľkými futbalovými rivalmi Lillestrømom a Vålerengou. Ide o nenávidených súperov podobného razenia, ako sú na Slovensku Slovan a Trnava.

Preto sa nestáva často, že by futbalisti, prípadne tréneri vymieňali jeden klub za druhý. A keď už sa to náhodou stane, druhá strana im to mnohokrát naveky nevie odpustiť.

09. Tehelné pole Čítajte viac Pomôže spor o štadión vyriešiť Fico? Šéf akciovky NFŠ exkluzívne: Len na daniach zarobí štát viac ako 170 miliónov eur

Táto situácia nedávno nastala u trénera Geira Bakkeho. 54-ročný kouč bol v decembri 2019 vymenovaný za trénera Lillestrømu. Po roku dostal klub do najvyššej súťaže a mužstvo viedol do leta tohto roku.

Bakke neodolal finančne lukratívnejšej ponuke konkurenčnej Vålerengy a priaznivci mu túto zradu nechali poriadne pocítiť. V nedeľu sa oba kluby streli vo vzájomnom súboji po prvýkrát, odkedy tréner presadol z jednej lavičky na druhú.

Na tribúne sa rozprestrelo veľké choreo, na ktorom je Bakke vyobrazený ako potkan visiaci na šibenici, na čele mal napísané Judáš a v ruke niesol mešec s peniazmi. Transparent vytiahli priaznivci krátko pred koncom polčasu tak, aby ho mal Bakke priamo pred očami pri odchode do kabíny.

„Musíte akceptovať, že sú ľudia, ktorí si myslia, že môj odchod nebol správny. Majú dobrý zmysel pre humor a sú skutočnými lokálpatriotmi,“ povedal Bakke po zápase pre nórske médiá.

Najväčším zadosťučinením pre fanúšikov Lillestrømomu bol fakt, že ich tím v nedeľňajšom zápase vyhral 2:0 a posunul sa tak na šieste miesto v tabuľke.

Hodnota futbalistov slovenskej reprezentácie Fotogaléria - 29 fotiek Všetky fotky
Porovnali sme hodnotu slovenských...
debata chyba
Viac na túto tému: #nórska futbalová liga #Lillestrømu