Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Hanebné derby má dohru. Šéfa Ajaxu vyhodili, Feyenoord so Slovákmi nechce dohrávať

Bieda na trávniku a hnev na tribúnach, ktorý sa udial v zápase holandskej ligy medzi Ajaxom Amsterdam a Feyenoordom má prvú obeť.

25.09.2023 16:20
808259591 Foto:
Zákaz pyrotechniky na štadióne Ajaxu v zápase proti Feyenoordu zjavne nedodržalo mnoho fanúšikov.
debata (9)

Dnes už bývalý športový riaditeľ Ajaxu Amsterdam Sven Mislintat bol pod paľbou kritiky hlavne kvôli mizernému hernému prejavu mužstva.

Osudným sa mu stal práve hanebný výkon Ajaxu v derby s Feyenoordom Rotterdam, za ktorý hrajú Slováci Dávid Hancko a Leo Sauer, ktoré bolo po päťdesiatich minútach za stavu 0:3 prerušené kvôli pyrotechnike, ktorú fanúšikovia Ajaxu hádzali na hraciu plochu.

Termín na dohratie zvyšného času zápasu rieši Holandská futbalová federácie. Feyenoord však túži po tom, aby mu bola priznaná kontumačná výhra.

Neymar Čítajte viac Saudská rozprávka dlho nevydržala. Neymar sa sťažuje na trénera, chce ho nechať vyhodiť

Tradičné derby medzi Ajaxom a Feyenoordom je považované za súboj odvekých rivalov a označuje sa aj pomenovaním Klassieker. Ajax vstupoval do stretnutia po štyroch zápasoch bez víťazstva. A v prvom polčas inkasoval od Feyenoordu tri góly.

Fanúšikovia mizerné predstavenie svojho klubu ocenili vhadzovaním pyrotechniky na trávnik a duel musel byť po desaťminútovej prestávke prerušený. Polícia následne priaznivcov pred štadiónom rozháňala aj s použitým slzotvorného plynu.

Bizarné okolnosti prerušenia stretnutia vzbudili ohlas po celej Európy. Britský Daily Mail označil scény zo štadióna aj mimo neho za anarchiu. Nemecký Bild zase pripomenul, že vyčíňanie priaznivcov spôsobil aj hnev voči už bývalému športovému riaditeľovi Ajaxu.

„V priebehu zápasu ho častovali urážlivými pokrikmi a transparentmi,“ napísal Bild, ktorý zápas označil za súboj plný nenávisti.

Dávid Hancko Čítajte viac Hancko a Sauer sa prizerali divočine, vypukla po góloch hostí. Derby Ajax - Feyenoord nedohrali

Podľa holandských médií sa plánuje dohratie zvyšných 40 minút stretnutia, malo by sa tak stať 1. novembra. Feyenoord, ktorý už viedol o tri góly, by ale podporoval skôr myšlienku administratívneho ukončenia súboja a víťazstvo 3:0.

„Vedenie Feyenoordu trvá na tom, aby zápas skončil 3:0 a celá záležitosť sa tým uzavrela. Ajax je proti, takže rozhodnutie má v rukách futbalová asociácia,“ informoval novinár Mikos Gouka z holandského portálu AD.

Hospodárenie klubov našej futbalovej ligy Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky
V rebríčku nájdete dvanásť klubov najvyššej...
9 debata chyba
Viac na túto tému: #Ajax Amsterdam #Feyenoord Rotterdam