Messi sa mohol rozlúčiť gólom v poslednej minúte, brankár bol proti. Paríž viedol 2:0, napokon padol

Futbalisti majstrovského Paríža St. Germain sa rozlúčili so sezónou Ligue 1 domácou prehrou s Clermontom 2:3.

03.06.2023 23:15
Lionel Messi, Sergio Ramos Foto:
Lionel Messi (vpravo) a Sergio Ramos s deťmi pred rozlúčkovým zápasom v drese PSG.

V súťaži tak napokon triumfovali o jediný bod pred Racingom Lens. Posledný zápas v drese Parížanov odohrali Lionel Messi i Sergio Ramos, ktorý sa v 16. min postaral o prvý gól duelu. Obaja odohrali celý duel.

Úspešní šampióni viedli rýchlo 2:0, po Ramosovi sa presadil v 21. min z pokutového kopu aj Mbappé.

Lionel Messi Čítajte viac Dobrodružstvo dospelo k záveru. PSG venoval Messimu ďakovné slová

Hostia však prejavili väčšiu túžbu po víťazstve, ešte do prestávky vyrovnali a v 63. min strelil rozhodujúci gól francúzsky útočník Grejohn Kyei, ktorý navyše predtým v 37. min nepremenil pokutový kop.

Záver sa niesol v pokojnom duchu, tréner Christophe Galtier vystriedal aj brankárov, aby si prvýkrát v sezóne zachytal aj Alexandre Letellier.

Messi mohol na záver svojho angažmánu v Paríži, ktorý klub v sobotu oficiálne potvrdil, ešte skórovať, no v poslednej minúte duelu jeho priamy kop exportným zákrokom zneškodnil brankár Mory Diaw.

V poslednom 38. kole sa rozhodovalo ešte o poslednom zostupujúcom, stalo sa ním Auxerre. Pre záchranárske práce nováčika nemalo pochopenie Lens, ktoré na jeho ihrisku zvíťazilo 3:1, hoci už malo istotu 2. miesta.

Na poslednú chvíľu sa tak nad čiaru zostupu posunulo Nantes, ktoré zvíťazilo 1:0 doma nad Angers.

Zlatan Ibrahimovič Čítajte aj Zbohom, Zlatan, objavilo sa na San Sire. Švéd sa cíti ako Superman, Milánčania však potvrdili jeho odchod

Pred záverečným kolom neboli známi ešte dvaja účastníci európskych súťaží, aj tu prišlo k zmene. Lille iba remizovalo na pôde Troyes a kleslo na 5. priečku. V budúcej sezóne tak nastúpi v Európskej konferenčnej lige.

Rennes po výhre 2:1 v Breste poskočilo na 4. miesto a zahrá si Európsku ligu.

Láska až za hrob. Antonela Roccuzzo a Leo Messi Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Šťastná rodinka s priezviskom Messi po...
Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #Lionel Messi #Sergio Ramos