Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov podcast Výsledky výsledky

Čo bude s Lobotkom? Záujem o Slováka neutícha a tréner, ktorý si ho vybral, končí

Taliansky futbalový tréner Luciano Spalletti v pondelok potvrdil, že po konci sezóny opustí lavičku majstrovského Neapola.

29.05.2023 18:53
Lobotka a Spalletti Foto:
Stanislav Lobotka s trénerom Neapola Lucianom Spallettim.
debata (1)

SSC, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentačný stredopoliar Stanislav Lobotka, priviedol v tomto ročníku k titulu v Serii A. Pre Neapol to bolo prvé scudetto od roku 1990 a celkovo tretie v histórii.

Spalletti počas svojho prejavu v tréningovom centre talianskej reprezentácie Coverciano uviedol, že si od futbalu na nejaký čas oddýchne.

„Som dosť unavený. Neviem, či sa to dá nazvať ročnou dovolenkou, ale nebudem pracovať. Neplánujem trénovať Neapol a ani žiadne iné mužstvo,“ citovala agentúra AFP 64-ročného kouča.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Na ihrisku zomriem, aby som ľudí potešil. Lobotka prežíva najkrajšie chvíle vo futbalovom živote. V súkromí je to horšie

Neapol pod vedením Spallettiho mal istotu zisku titulu už päť kôl pred koncom ligy. Nového majstra korunujú v nedeľu po záverečnom kole Serie A, keď SSC na Štadióne Diega Maradonu privíta zostupujúcu Sampdoriu.

Otázna je aj budúcnosť slovenského stredopoliara, ktorého si Spalletti vybral ako dispečera hry SSC.

Okolo Lobotku krúžia viaceré veľkokluby. Či zostane alebo prestúpi do iného mužstva nepotvrdil ani nevyvrátil jeho agent Branislav Jašurek.

O Stanovej budúcnosti sa budeme baviť najbližšie dva mesiace. Uvidíme. Uzavrel by som to s tým, že momentálne je to skôr o tom, kto si Stana môže dovoliť," vyhlásil Jašurek pre Pravdu.

Najkrajšie fotografie v histórii futbalu Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Na nasledujúcich stránkach uvidíte skvosty z...

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #SSC Neapol #Stanislav Lobotka #Luciano Spalletti