Neapol s Lobotkom stratil dvojgólové vedenie. Lazio si upevnilo druhé miesto

Už istý majster z Neapolu remizoval v 37. kole talianskej Serie A na ihrisku FC Bologna 2:2.

28.05.2023 20:36 , aktualizované: 23:10
Italy Soccer Serie A Foto: ,
Stanislav Lobotka sa so spoluhráčmi teší z jedného z dvoch gólov Osimhena do bránky FC Bologna. Neapolu to napokon na výhru nestačilo.

SSC v zostave aj so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom viedlo 2:0 po góloch Victora Osimhena. Domáci však vyrovnali, keď sa presadili Lewis Ferguson a Lorenzo de Silvestri.

Futbalisti US Lecce sa zachránili v talianskej Serii A, keď triumfovali na ihrisku AC Monza 1:0. O najtesnejšom víťazstvo rozhodol v jedenástej minúte nadstaveného času z penalty Lorenzo Colombo.

Hráči Hellas Verona sa udržali v hre o záchranu, keď remizovali doma s FC Empoli 1:1. V drese domácich nenastúpil slovenský stredopoliar Ondrej Duda pre zranenie kolena.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Na ihrisku zomriem, aby som ľudí potešil. Lobotka prežíva najkrajšie chvíle vo futbalovom živote. V súkromí je to horšie

Verona je naďalej v pásme zostupu na 18. mieste, no ma rovnaký počet bodov ako Spezia na 17. priečke. O zostupujúcom sa tak rozhodne až v poslednom kole.

Lazio Rím potvrdilo priebežné druhé miesto v tabuľke, keď si doma poradilo s US Cremonese 3:2. Rozhodujúci gól strelil v 89. minúte Sergej Milinkovič-Savič. Lazio má pred záverečným kolom dvojbodový náskok pred tretím Interom.

Serie A – 37. kolo:
Juventus Turín – AC Miláno 0:1 (0:1)
Gól: 40. Giroud

Lazio Rím – US Cremonese 3:2 (2:0)
Góly: 4. Hysaj, 37. a 89. Milinkovič-Savič – 54. Galdames, 58. Lazzari (vlastný)

AC Monza – US Lecce 0:1 (0:0)