Messi predbehol Ronalda a prekonal rekord. PSG vďaka nemu získal titul

Futbalisti Paríža St. Germain získali rekordný jedenásty titul vo francúzskej lige. Obhajobu si definitívne zabezpečili ziskom bodu za remízu 1:1 v sobotnom zápase predposledného 37. kola na ihrisku Racingu Štrasburg.

28.05.2023 08:00
04_Messi a Ronaldo Foto:
Lionel Messi a Cristiano Ronaldo.

Na čele tabuľky majú nedostihnuteľný štvorbodový náskok pred Racingom Lens, ktorý má už rovnako istú účasť v Lige majstrov.

Parížanom stačil na poistenie si prvenstva aj nerozhodný výsledok a zverencov Christopha Galtiera poslal v 59. minúte do vedenia Lionel Messi po spolupráci s Kylianom Mbappem. Cenný bod pre domácich zabezpečil v 79. minúte Kevin Gameiro.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Na ihrisku zomriem, aby som ľudí potešil. Lobotka prežíva najkrajšie chvíle vo futbalovom živote. V súkromí je to horšie

Pre Messiho mal presný zásah špeciálny význam. Vytvoril ním rekord v počte strelených gólov v piatich najsilnejších európskych ligách, čím prekonal doterajšie maximum portugalského útočníka Cristiana Ronalda.

Ronaldo, ktorý v januári zamieril do klubu Al-Nassr v Saudskej Arábii, strelil 495 gólov v 626 zápasoch v top piatich ligách.

Ligovú dominanciu Parížanov od sezóny 2012/2013 narušili iba Monaco (2017) a Lille (2021). PSG sa na čele historickej tabuľky odpútal od St. Etienne (10 titulov).

771175817 Čítajte viac Zemetrasenie v Bayerne, čistky napriek úspechu. V klube končia veľké mená histórie

Hráči Racingu Lens sa predstavia v budúcej sezóne v skupinovej fáze Ligy majstrov, čo potvrdili hladkým domácim triumfom nad vypadávajúcim Ajacciom 3:0.

Tretie Marseille prehralo doma s Brestom 1:2 a zahrá si v predkole Ligy majstrov. O účastníkoch EL a EKL rozhodne až posledné kolo. Rovnako ako o štvrtom vypadávajúcom k trojici Troyes, Ajaccio a Angers.