Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Na ihrisku zomriem, aby som ľudí potešil. Lobotka prežíva najkrajšie chvíle vo futbalovom živote. V súkromí je to horšie

Na štadióne sa nehralo, ale oslavovalo

Pod Vezuvom sa oslavuje už niekoľko týždňov. Futbalová párty, zdá sa, nebude mať konca. Neapolskí futbalisti majú za sebou parádnu sezónu, konkurentov nechali ďaleko za sebou. Na čele tabuľky si vypracovali taký výrazný náskok, že už na začiatku mája, päť kôl pred koncom súťaže, mali titul v suchu. Remizovali na ihrisku Udinese a v tom okamihu viedli so šestnásťbodovým nedostihnuteľným náskokom.

Koľko zarobili slovenské futbalové kluby Fotogaléria - 25 fotiek Všetky fotky
Rebríček je zoradený podľa tržieb klubov za...

Hoci posledný krok urobilo mužstvo na pôde súpera, Štadión Diega Armanda Maradonu bol v tom čase takmer plný. Desaťtisíce fanúšikov sledovali priamy prenos na veľkoplošných obrazovkách. Po jeho skončení vypukli prvé veľké oslavy.

Neapol a jeho hlavné ulice sú vyzdobené modrými a bielymi stuhami, čo sú klubové farby SSC, na každom kroku vidieť portréty hráčov i celého mužstva, obchodíky s futbalovými suvenírmi a dresmi sa tešia z vyšších tržieb, v reštauráciách sú stoly označené číslami a menami futbalistov. Na obed v centre starého mesta si rezervujeme Lobotkov stôl, ktorý má, ako inak, číslo 68.

Collage Maker-26-May-2023-03-45-PM-6815 Čítajte viac Rozprávkový západ slnka pod Vezuvom, mesiáš Lionel. Ľudia vybrali najkrajšie fotky histórie

Zohnať vstupenky na zostávajúce domáce zápasy je skoro nemožné. Od zisku titulu už neapolskí futbalisti hostili Fiorentinu, ale uplynulá nedeľa mala pre celý futbalový Neapol špeciálny náboj. Ich tradičný rival Inter Miláno sa stal nečakane finalistom tohtoročnej Ligy majstrov a stále bol jediným tímom v ligovej súťaži, ktorého SSC ešte nezdolal.

V hľadisku rozpútali vášniví diváci peklo a na ihrisku sa odvíjal skvelý zápas s dramatickým priebehom. V ňom Neapol strhol v záverečným piatich minútach víťazstvo na svoju stranu a v lige už vyhral nad každým z 19 súperov.

Mladý Nitran vstupenky vyhral

Stretnúť v 55-tisícovom neapolskom kotle slovenských fanúšikov je niečo podobné ako nájsť ihlu v kope sena. Niekedy pomôže šťastná náhoda. Trojica mladíkov z Nitry sa dostala k vzácnym vstupenkám zaujímavým spôsobom. Nemusela si ich kupovať. „Vyhral som ich v celosvetovej internetovej súťaži,“ vysvetľujte Adam Pečenadský.

Súťaž súvisela najmä s majstrovstvami sveta, ktoré sa konali vlani na prelome novembra a decembra. „Skladal som zostavy, vyberal som si hráčov a podľa ich úspešnosti som si pripisoval body. Do súťaže sa zapojilo 700-tisíc ľudí z celého sveta a skončil som okolo stého miesta. Mal som aj šťastie, bez neho by to nešlo,“ pokračoval Adam.

Stanislav Lobotka na tréningu Neapola. Foto: SITA/AP, Gregorio Borgia
Stanislav Lobotka Stanislav Lobotka na tréningu Neapola.

Aj jeho dvaja kamaráti Tomáš Vozaf a Martin Kiac súťažili, ale neboli takí úspešní. „Vyhral som štyri vstupenky na tento zápas, takže sme mohli cestovať do Neapola všetci. Máme výborné miesta v hľadisku, každý z týchto lístkov sa predáva za vyše 300 eur. Dorazili poštou na poslednú chvíľu, v piatok, dva dni pred stretnutím, ale už sme mali všetko ostatné zabezpečené, letenky i ubytovanie, tak sme to bez problémov zvládli.“

SR Futbal FL 20. Ružomberok Žilina ZAX Čítajte viac Návrat do pohárovej Európy. Žilinčania nedali Ružomberku šancu

Nitrania sa tešili na slovenský súboj v talianskej lige. V drese Interu sa však už neobjavuje jeho bývalý kapitán Milan Škriniar, o niekoľko dní sa presťahuje do Paríža a stane sa hráčom Saint Germain. „Mrzí nás, že sme ho nevideli hrať, ale byť na futbale v Neapole je obrovský zážitok.

Neapol je futbalové mesto a je to cítiť všade, na každom kroku. A nás tešilo, že tu má dobré meno nielen Stano Lobotka, ale stále aj Marek Hamšík,“ rozlúčili sa nitrianski priaznivci. Aj oni už vedia, že oslavovať titul v Neapole stojí za to.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #SSC Neapol #Stanislav Lobotka