Hľadať
Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Pokračovanie článku: Na ihrisku zomriem, aby som ľudí potešil. Lobotka prežíva najkrajšie chvíle vo futbalovom živote. V súkromí je to horšie

Hviezda tímu žije v bubline

Trenčiansky rodák si už v Neapole zvykol. Ovláda jazyk, sedí mu južanský spôsob života, s ktorým sa stretol už v predchádzajúcom španielskom pôsobisku.

V Neapole, ako pred časom jeho krajan Hamšík, už stratil súkromie a tráviť voľný čas na verejnosti v jeho prípade neprichádza veľmi do úvahy. Pohybuje sa zväčša v bubline. Býva vo Varcature, čo je obec, ktorá leží asi 25 kilometrov od Neapola. Do mesta chodí minimálne, skoro vôbec. Ani nemusí.

Jeho apartmán sa nachádza neďaleko Castel Volturno, kde je tréningové stredisko SSC. Vo Varcature našiel príjemné prostredie, leží neďaleko mora s príťažlivými piesočnými plážami. Jeho susedom i priateľom je Poliak Piotr Zieliński. Rozumejú si, zo spoluhráčov práve s ním trávi najviac času. Von sa vyberie málokedy.

Stanislav Lobotka v obkolesení neapolských... Foto: Profimedia
19. Neapol titul Stanislav Lobotka v obkolesení neapolských fanúšikov po konečnom hvizde v zápase, ktorý znamenal zisk titulu.

Nasadí si šiltovku, okuliare, dá si na hlavu kapucňu, aby ho nespoznali. Občas zájde do neďalekej reštaurácie. Jedlo i nákupy mu spravidla dovezú domov, majiteľ miestneho obchodu je jeho známy. Ak sa sám vyberie nakupovať, zatvoria na ten čas obchod, aby si nerušene vybral, čo potrebuje. Raz vyrazil s dcérou na neďaleké detské ihrisko, ale ich prechádzka sa rýchlo skončila. Odhalili ho a rýchlo hodil spiatočku.

Po domácich zápasoch čakajú na hráčov na štadióne taxíky, ktoré ich rozvezú domov. Lobotka sa jazde autom v divokých dopravných neapolských pomeroch zvyčajne vyhýba. Taxíky využíva často, ale len tie, ktoré pracujú pre klub.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #futbal #SSC Neapol #Stanislav Lobotka