Nebolo tam počuť vlastné slovo. Veľké oslavy v Neapole, tím s Lobotkom potešil titulom aj víťazstvom

Futbalisti SSC Neapol sa tešia už dva týždne zo svojho tretieho talianskeho titulu, ktorý získali po 33-ročnom čakaní.

22.05.2023 13:50
lobotka, neapol Foto:
Lobotkov fanúšik čaká na Štadióne Diega Maradonu na zápas s Interom.

Uplynulú nedeľu 55-tisíc divákov na vypredanom Štadióne Diega Armanda Maradonu oslavovalo nielen tento triumf, ale aj výhru nad Interom MiIláno 3:1.

Mal to byť aj súboj dvoch Slovákov, ktorí patrili v končiacej sa sezóne k oporám svojich tímov. Stanislav Lobotka v drese Neapola odohral celý zápas, ale Milan Škriniar sa opäť neobjavil na súpiske Interu, už čoskoro sa definitívne rozlúči so svojimi spoluhráčmi a zamieri do parížskeho St. Germain.

Vo výbornom a emotívnom zápase v elektrizujúcej atmosfére na vypredanom Štadióne Diega Armanda Maradonu (55-tisíc divákov), Neapolčania v sezóne prvý raz vyhrali nad súperom, ktorý sa už o niekoľko dní predstaví vo finále Ligy majstrov. Pozrite si výnimočnú atmosféru vo videu:

Video
Atmosféra na poslednom zápase Neapola v sezóne. / Zdroj: TV Pravda

Dve kolá pred koncom talianskej ligy si domáci SSC pripísal víťazstvo nad všetkými 19 mužstvami v tohtoročnej sérii A.

Inter hral viac ako polovicu šlágra oslabený (v 41. minúte videl Gagliardini červenú kartu). Skóre otvoril v 67. minúte Andre Anguissa, ale v 82. minúte vyrovnal Romelu Lukaku.

Slovenskí fanúšikovia na zápase Neapol - Inter. Foto: Michal Zeman
neapol, lobotka Slovenskí fanúšikovia na zápase Neapol - Inter.

V záverečnej päťminutovke však štadión dva razy vybuchol nadšením, keď rozhodol domáci kapitán Giovanni Di Lorenzo a v nadstavenom čase pridal tretí gól Gianluca Gaetano.

Majstrovský duel Lobotku a spol. a ošiaľ v Neapole Fotogaléria - 30 fotiek Všetky fotky
Výnimočný večer pre Stanislava Lobotku a SSC....
Viac na túto tému: #Serie A #SSC Neapol #Stanislav Lobotka