Dráma v Česku, Plzeň viedla. Rozhodca nadstavil deväť minút, v štrnástej Sparta otočila

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v 29. kole českej ligy nad Viktoriou Plzeň 2:1. V 14. minúte nastaveného času rozhodol o triumf rudých Ladislav Krejčí z pokutového kopu.

26.04.2023 22:03
Ladislav Krejčí Foto:
O víťazstve Sparty nad Plzňou rozhodol v 104. minúte z pokutového kopu Ladislav Krejčí.

Futbalisti Sparty Praha zvíťazili v šlágri 29. kola českej ligy nad FC Viktoria Plzeň 3:2. Dramatický duel pred takmer 18-tisícovou návštevou vyvrcholil v nadstavenom čase.

Zaujímavosťou je, že hlavný rozhodca nastavoval deväť minút, no po prieťahoch a diskusiách aj pred pokutovým kopom sa napokon hralo až pätnásť minút navyše.

Livakovič chytená penalta Montpellier Čítajte viac V Záhrebe si mädlia ruky. Manchester United nachystal balík na hviezdu MS v Katare

Slovenský stredopoliar Sparty Lukáš Haraslín hral do 80. minúty, Erik Jirka a brankár Marián Tvrdoň sa v drese hostí do hry nedostali. Sparta sa ziskom troch bodov dotiahla na lídra súťaže Slaviu Praha, obaja majú po 65 bodov. Tretia Plzeň na nich stráca 9 bodov.

Hráči SK Sigma Olomouc v zostave so slovenským brankárom Matúšom Macíkom remizovali na ihrisku FK Jablonec 2:2. Naďalej sú na priebežnom 6. mieste, ktoré znamená účasť v skupine o titul. Pred Libercom však majú už iba trojbodový náskok, keďže ten zvíťazil v Hradci Králové 2:1.

sumáre – 29. kolo:
FC Trinity Zlín – Bohemians Praha 1905 4:1 (1:0)
Góly: 31. Slončík, 53. Vukadinovič, 71. Hrubý, 90.+3 Slončík – 68. Puškáč
/Balaj hral od 85. min., Hlinka hral do 60. min. a dostal ŽK – brankár Rakovan na lavičke – Prekop hral do 46. min.

FK Jablonec – SK Sigma Olomouc 2:2 (2:0)
Góly: 16. Chramosta, 25. Sejk – 81. Chytil (11 m), 90.+5 Beneš
/Považanec odohral celý zápas a v 51. min. dostal ŽK – Macík odchytal celý zápas, Ventúra hral do 35. min., Greššák hral do 35. min. a dostal ŽK, Chvátal hral do 68. min. a dostal ŽK/

FC Hradec Králové – FC Slovan Liberec 1:2 (0:0)
Góly: 81. Kodeš – 49. Rondič – 79. Olatunji (11 m)
/Bajza odchytal celý zápas, Trusa hral od 56. min. – Tupta hral do 80. min., Mészáros na lavičke/

FC Zbrojovka Brno – SK Dynamo Č. Budějovice 1:1 (1:0)
Góly: 31. Ševčík – 90.+4 Čermák
/Matejov na lavičke – Králik odohral celý zápas, Čmelík hral do 64. minúty a dostal ŽK, Sluka hral od 64. minúty, brankár Šípoš na lavičke

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)
Góly: 45.+3 Kuchta, 90.+14 Krejči (11 m) – 30. Durosinmi
ČK: 90.+9 Minchev – 90.+8 Hejda