Fanúšikovia tŕpnu. Mak strelil víťazný gól, no zápas nedohral

Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak sa podieľal gólom na triumfe FC Sydney v pondelkovom dueli 25. kola najvyššej austrálskej súťaže.

24.04.2023 13:21
Róbert Mak Foto:
Róbert Mak v drese austrálskeho FC Sydney.

Jeho tím zvíťazil na ihrisku Brisbane Roar 2:0, keď Mak v 34. minúte otvoril skóre stretnutia.

Krátko pred koncom prvého polčasu však musel striedať pre problémy s lýtkovým svalom. Po prestávke pridali hostia druhý gól, jeho autorom bol Angličan Adam Le Fondre.

Po 24 tohtosezónnych vystúpeniach v austrálskej A-League má 32-ročný slovenský krídelník na konte deväť gólov. Sydney figuruje s 35 bodmi na 5. mieste v tabuľke, ktoré zaručuje postup do play off.

Fanúšikovia Sydney na twitteri pred ďalšími zápasmi tŕpnu. „Ak to bude niečo vážnejšie, na play off budeme mať problém,“ napísal jeden z nich. „Je to stresujúce,“ pripojil sa ďalší.

Suverénny líder súťaže Melbourne City nazbieral 52 bodov.

Partnerky futbalových reprezentantov Slovenska Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Rodinná pohoda a zázemie sú dôležité pre...
Viac na túto tému: #Róbert Mak