Skvelý zápas Čmelíka v Česku. Do čierneho trafil aj Tupta z Liberca

Futbalisti SK Dynamo Č. Budějovice zvíťazili v nedeľnom zápase 28. kola českej ligy nad FK Jablonec hladko 5:1.

23.04.2023 19:09 , aktualizované: 21:57
Lukáš Čmelík Foto:
Lukáš Čmelík zažiaril v českej ligy gólom a dvoma asistenciami.

Slovenský stredopoliar Lukáš Čmelík strelil v nadstavenom čase prvého polčasu tretí gól domácich a zaznamenal aj dve asistencie.

Presadil aj útočník Ľubomír Tupta, ktorý dosiahol víťazný presný zásah v stretnutí svojho Liberca nad Brnom 3:1. Nedeľné kolo uzavrie večerný duel Viktorie Plzeň proti Zlínu.

Futbalisti FC Viktoria Plzeň triumfovali nad FC Trinity Zlín 4:0. Domáci potvrdili tretie miesto v tabuľke a na prvú Slaviu Praha strácajú šesť bodov. Hostia sú na poslednej 16. priečke.

Česká liga – 28. kolo:
FC Viktoria Plzeň – FC Trinity Zlín 4:0 (1:0)
Góly: 4. Hejda, 49. a 57. Vlkanova, 86. Chorý
/E. Jirka hral do 46. minúty, brankár Marián Tvrdoň bol na lavičke – M. Rakovan chytal celý zápas, M. Hlinka hral celý zápas/

FC Slovan Liberec – FC Zbrojovka Brno 3:1 (3:0)
Góly: 23. a 34. Frýdek, 29. TUPTA – 89. Rondič (vlastný)
/Tupta hral do 65. minúty, K. Mészáros bol na lavičke (obaja Liberec)/

SK Dynamo Č. Budějovice – FK Jablonec 5:1 (3:0)
Góly: 18. Hora, 21. Havel, 45.+2 ČMELÍK, 53. Čoudek, 70. Adediran – 59. Souček
/L. Čmelík hral od 83. minúty, M. Králik do 71. min, B. Sluka nastúpil v 71. min, D. Šípoš a L. Skovajsa boli na lavičke náhradníkov – J. Považanec hral do 46. minúty, J. Surovčík bol na lavičke náhradníkov

Nový automobil Ibrahimoviča, Ferrari Daytona SP3 Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Zlatan Ibrahimovič sa v sobotu na obed vybral...
Viac na túto tému: #Lukáš Čmelík #česká futbalová liga #Ľubomír Tupta