Slavia deklasovala Bohemians. Po zaváhaní Sparty sa vrátila na prvé miesto

Futbalisti SK Slavia Praha zvíťazili nad Bohemians 1905 3:0 v sobotňajšom zápase 28. kola českej ligy a dostali sa na priebežné prvé miesto tabuľky.

22.04.2023 22:25
771199583 Foto:
Futbalisti Slavie Praha sa vrátili na čelo českej najvyššej súťaže.

Pred mestským rivalom Spartou majú pri vyrovnanom počte bodov (62) náskok vďaka lepšiemu skóre. V drese Slavie hral do 63. minúty slovenský reprezentant Ivan Schranz, útočník Bohemians Erik Prekop odohral prvý polčas.

Slavia využila zaváhanie Sparty, ktorá remizovala na ihrisku 1. FC Slovácko 1:1. V drese Sparty odohral slovenský reprezentant Lukáš Haraslín 74 minút a dostal žltú kartu. Jeho krajan z domáceho tímu Patrik Šimko odohral 87 minút.

sumáre – 28. kolo:
FK Pardubice – FC Hradec Králové 1:0 (0:0)
Gól: 56. Černý
/brankár Budinský bol na lavičke náhradníkov – Trusa bol na lavičke náhradníkov/

1. FC Slovácko – AC Sparta Praha 1:1 (1:0)
Góly: 18. Kovář (vl.) – 72. Krejči (11 m)
/P. Šimko hral do 87. minúty – Haraslín hral do 74. minúty a v 27. dostal ŽK/

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 1:2 (0:1)
Góly: 79. Pokorný – 45.+3 Hybš (11 m), 84. Urbanec
/brankár Macík odchytal celý zápas, J. Chvátal hral do 66. minúty, L. Greššák hral od 46. minúty, D. Ventúra (všetci Olom.) hral do 46. minúty a v 44. dostal ŽK/

FK Mladá Boleslav – FC Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Gól: 17. Kusej
/S. Dancák nastúpil v 76. minúte, M. Tomič bol na lavičke náhradníkov – L. Almási odohral celý zápas/

SK Slavia Praha – Bohemians Praha 1905 3:0 (3:0)
Góly: 14. Jurečka, 31. Olajinka, 36. Doudera
/I. Schranz hral do 63. minúty, J. Hromada bol na lavičke – E. Prekop hral do 46. minúty/

Nový automobil Ibrahimoviča, Ferrari Daytona SP3 Fotogaléria - 14 fotiek Všetky fotky
Zlatan Ibrahimovič sa v sobotu na obed vybral...

Viac na túto tému: #Sparta Praha #Slavia Praha #česká futbalová liga