Veľký impulz pre Parížanov. Mbappé v šlágri prekonal rekord, Messimu naservíroval na gól pätičkou

Futbalisti Paríža Saint-Germain vyhrali v sobotňajšom šlágri 31. kola francúzskej Ligue 1 nad Racingom Lens 3:1 a zvýšili náskok na čele súťaže pred svojím súperom na deväť bodov.

15.04.2023 23:10
Kylian Mbappé, Lionel Messi Foto: ,
Kylian Mbappé e Lionel Messi na archívnej snímke.

Kylian Mbappé vsietil za PSG svoj 139. gól v najvyššej súťaži a prekonal tak historický klubový zápis Uruguajčana Edinsona Cavaniho.

Jeho tím bol väčšinu zápasu v početnej prevahe, keď dostal Salis Abdul Samed červenú kartu už v 19. minúte.

Barcelona Čítajte aj Messi, Messi, ozývalo sa z tribún v Barcelone. Priorita je inde, reagoval Xavi po zakopnutí

Domáci tak prelomili nepriaznivú sériu s týmto súperom – zdolali ho po takmer dvoch rokoch. Abdul Samed išiel predčasne pod sprchy za stavu 0:0 za podkopnutie a domáci využili prevahu naplno, keď viedli 3:0 už po prvom polčase.

Do listiny strelcov sa zapísali okrem Mbappého aj Vitinha a Lionel Messi, ktorému prihral pätičkou Mbappé.

Rekordný gól bol pre 24-ročného Mbappého dvadsiaty v tejto ligovej sezóne. Štvrťhodinu po prestávke znížil Przemyslaw Frankowski z pokutového kopu, ktorý rozhodca Willy Delajod nariadil po spornej hre rukou Fabian Ruiza v pokutovom území. Jeho verdikt nakoniec potvrdil aj systém VAR.

V druhom sobotňajšom zápase vyhralo Stade Rennes nad Stade Reims 3:0 a poskočilo na piatu priečku neúplnej tabuľky. Dvoma gólmi k tomu prispel belgický útočník Jeremy Doku, ktorý skóroval v 9. a 19. minúte.

Láska až za hrob. Antonela Roccuzzo a Leo Messi Fotogaléria - 17 fotiek Všetky fotky
Šťastná rodinka s priezviskom Messi po...
Viac na túto tému: #Paríž St. Germain #Lionel Messi #Kylian Mbappé