Pravda Pravda EURO 2024 EURO 2024 Výsledky výsledky

Slavia mala Spartu na lopate, rozhodol vlastenec. Na divokej remíze sa podieľal aj Schranz

Slovenský futbalista Ivan Schranz prispel gólom k remíze Slavie Praha v pražskom derby na pôde Sparty v 27. kole českej ligy.

15.04.2023 21:26
Sparta, Slavia Foto:
Momentka zo zápasu Sparta - Slavia. Hlavičkovému súboju Jaroslav Zelený (Sparta) vs. Lukáš Provod (Slavia) sa prizerá Ivan Schranz (vpravo).

O konečnom výsledku rozhodol v tretej minúte nadstavenia vlastný gól hráča hostí Aihama Ousoua. Slavia tak nevyužila v priamom súboji o prvé miesto šancu na posun do čela tabuľky a za svojím súperom naďalej zaostáva o dva body.

Schranz otvoril skóre v 40. minúte, keď akrobaticky poslal do siete center Václava Jurečku. Ten naňho nadviazal necelých desať minút po prestávke a hostia viedli na Letnej už 2:0. K vyrovnaniu však o chvíľu zavelil Ladislav Krejčí.

Ten premenil pokutový kop, ktorý nariadil rozhodca Dalibor Černý po zákroku Lukáša Masopusta na unikajúceho Lukáša Haraslína. Obranca dostal žltú kartu a s ním aj Schranz, ktorý proti verdiktu protestoval.

O dvanásť minút vyrovnal Jaroslav Zelený, no o štvrťhodinu vrátil hosťom vedenie Igoh Ogbu, ktorý zužitkoval center Masoputa. Nigérijčan mal pritom ísť niekoľko minút predtým dole z ihriska pre bolesti a krátko po víťaznom góle ho nahradil Ondřej Kričfaluši.

Hosťom nakoniec ušiel plný bodový zisk „zásluhou“ Ousoua, ktorý nešťastne poslal do vlastnej siete center striedajúceho Caspera Höjera.

V ďalšom stretnutí sa gólovo presadil Schranzov krajan Juraj Chvátal – zariadil triumf Olomouca na pôde Zlína 1:0. V 18. minúte prekonal ďalšieho Slováka Mateja Rakovana.

Svojmu tímu tak zaistil dôležité body v boji o postup do skupiny o titul, ten zvýšili tri kolá pred koncom základnej časti náskok na siedmy Jablonec, ktorý po sobotňajšej remíze 1:1 s Libercom stráca na Sigmu šesť bodov.

Piate je Slovácko – v sobotu vyhralo 3:1 v Tepliciach a znížilo tak reálnu šancu domácich na účasť v skupine o 7.-10. miesto. Tí prišli v 49. minúte za stavu 0:1 o Tomáša Vondráška.