Haraslín strelil víťazný gól Sparty, ktorá sa dotiahla na Slaviu

Futbalisti Sparty Praha vyhrali v sobotňajšom zápase 24. kola českej ligy na ihrisku Hradca Králové 2:0. O víťazný gól sa v 45. minúte postaral slovenský stredopoliar Lukáš Haraslín.

18.03.2023 20:09
Haraslín Sparta Foto:
Lukáš Haraslín v drese Sparty Praha.

Hostia hrali od 20. minúty v prevahe a vďaka plnému bodovému zisku sa bodov vyrovnali prvej Slavii, ktorá remizovala v Liberci 2:2. Hradec stratili cenné body v boji o postup do skupiny o titul, v jeho bráne odchytal celý zápas Slovák Pavol Bajza.

Víťazstvo zaznamenali aj České Budějovice, ktoré zdolali Ostravu 2:1. Domácich viedol s kapitánskou páskou slovenský obranca Martin Králik. Na druhej strane sa predstavil jeho krajan Ladislav Almási.

Jakub Hromada Čítajte aj Česi kritizovali výkon Slováka v Slavii: Kreativita nie je jeho disciplínou

Stretnutie bolo pre obe strany dôležité vzhľadom na boj o miestenku do skupiny o 7.-10. miesto.

Druhý slovenský brankár odchytal celý duel za Olomouc a prispel k triumfu 2:0 nad Mladou Boleslavou. V tomto stretnutí sa predstavilo celkovo päť Slovákov, z toho traja v základných zostavách.

Olomouc urobil dôležitý krok v boji o miestenku v skupine o titul, kým jeho súperovi sa rovnaký cieľ vzdialil.