Barcelona hrala polhodinu v oslabení, no vedenie si ustrážila. Real opäť nevyhral

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v 24. kole španielskej La Ligy nad Valenciou 1:0.

05.03.2023 21:24 , aktualizované: 23:08
Raphinha Foto: ,
Raphinha sa teší z gólu do siete Valencie.

Na čele tabuľky majú 9-bodový náskok pred druhým Realom Madrid, ktorý večer iba remizoval na pôde Betisu Sevilla 0:0. Karim Benzema síce v 12. minúte z priameho kopu dopravil loptu do siete, gól však neplatil, lebo Antonio Rüdiger stojaci vedľa múru sa dotkol lopty rukou.

Real tak nezvíťazil v druhom zápase za sebou, v minulom kole remizoval s mestským rivalom Atléticom.

Kylian Mbappé Čítajte aj Mbappého luxusná zbierka sa rozrástla, topstrelec histórie PSG si kúpil polmiliónové Ferrari. Jazdiť na ňom nemôže

O triumfe Barcelony rozhodol v 16. minúte Raphinha, ktorý po oblúčiku Sergia Busquetsa do šestnástky hlavičkou prekonal Giorgiho Mamardašviliho.

Ferran Torres nepremenil v druhom polčase pokutový kop a domáci napokon dohrávali s desiatimi, keď Ronald Araujo videl v 59. minúte červenú kartu. Hráči Realu Valladolid zdolali Espanyol Barcelona 2:1 a v tabuľke sa posunuli na 14. miesto.

Viac na túto tému: #Real Madrid #fc barcelona