City pripravilo Newcastlu druhú prehru vonku. Arsenal otočil z 0:2

Futbalisti Manchestru City zvíťazili v sobotnom zápase 26. kola anglickej Premier League na domácej pôde nad Newcastlom United 2:0.

04.03.2023 16:41 , aktualizované: 18:07
Bernardo Silva Foto: ,
Bernardo Silva strieľa gól Manchestru City do siete Newcastlu.

Za hostí bol na lavičke náhradníkov slovenský brankár Martin Dúbravka. V drese domácich sa gólovo presadili Phil Foden a Bernardo Silva. Citizens nazbierali 58 bodov a sú druhí.

Futbalisti Arsenalu zvíťazili doma nad Bournemouthom 3:2, hoci prehrávali 0:2. O triumfe „kanonierov“ rozhodol v 90+7. minúte Riss Nelson. Arsenal tak má na čele tabuľky stále päťbodový náskok.

Hráči londýnskej Chelsea ukončili šesťzápasovú sériu bez víťazstva. O triumfe 1:0 nad Leedsom United rozhodol v 53. minúte Wesley Fofana. Wolverhampton Wanderers zvíťazil nad Tottenhamom Hotspur 1:0, Brighton si poradil s West Hamom United presvedčivo 4:0.