Tréner Bayernu vtrhol do šatne rozhodcov. Za to, čo im povedal, schytáva z každej strany

Tréner nemeckého futbalového majstra Bayernu Mníchov si v sobotňajšom zápase I. bundesligy proti Borussi Mönchengladbach (2:3) zarobil na problém, Juliana Nagelsmanna totiž začal vyšetrovať Nemecký futbalový zväz (DFB) za verbálne útoky na rozhodcu Tobiasa Welza a jeho asistentov.

20.02.2023 15:54
Julian Nagelsmann Foto: ,
Tréner Bayernu Julian Nagelsmann so svojimi zverencami.

Hneď po skočení duelu namiesto k novinárom do mixzóny zamieril do rozhodcovskej šatne, aby vyjadril svoju nespokojnosť s ich verdiktmi.

„Robí si zo mňa srandu alebo čo?“ kričal údajne 35-ročný kouč po ceste za arbitrami.

Z ich šatne vyšiel asi po minúte zjavne nahnevaný a začal nadávať. Neskôr sa ospravedlnil za svoje slová, ale zväz ho napriek tomu vyšetruje pre nešportové správanie sa. Nagelsmann musí k veci zaujať oficiálne stanovisko a DFB sa potom rozhodne, či a ako ho potrestá.

Germany Soccer Bundesliga Čítajte aj Červená karta a nečakaná prehra. Bayern hazarduje s prvým miestom v lige

Dayota Upamecana a Nagelsmann označil rozhodcov za „mäkkú bandu“.

Juliana Nagelsmanna naštartovalo vylúčenie stredného obrancu Dayota Upamecana už v 8. minúte. Hlavný rozhodca Welz mu udelil priamo červenú kartu za to, že zastavil francúzskeho útočníka Alassaneho Pleu pri rodiacom sa úniku.

Arbiter obhajoval rozhodnutie tým, že videl jasný kontakt a Plea nenafilmoval svoj pád, keďže by sa rútil sám na brankára. Kouč Bayernu s ním nesúhlasil a vylúčenie považoval za prísne.

Nagelsmann zareagoval na oslabenie aj tým, že v 16. minúte vystriedal kapitána Thomasa Müllera, čím sa dostal do nemilosti fanúšikov.

Patrik Le Giang Čítajte rozhovor Do klubu ma brali v policajnom aute. Po prehre v derby sa nám poďakoval aj minister, opisuje prvé zážitky brankár Le Giang

Neskôr priznal, že to bolo zlé rozhodnutie, ale vraj nemal na výber. Tridsaťtriročný útočník Müller je najskúsenejší hráč „Die Rotten“, odohral za nich už 429 zápasov v najvyššej súťaži. Viac ich má na konte iba Sepp Maier (473).

Mäkká banda

Aj šéf rozhodcov Nemeckého futbalového zväzu (DFB) Lutz Michael Fröhlich trénera Bavorov za uvedené slová ostro kritizoval.

„Považujem za neúctivé používať výraz banda bez ohľadu na to, aký pohľad na situáciu zaujmete,“ uviedol Fröhlich.

Fröhlich poradil mladému nemeckému trénerovi, aby sa nad svojimi vyjadreniami nabudúce vopred zamyslel: „Stačí sa nadýchnuť, zastaviť a nevyužívať vždy verejnú scénu ihneď na to, aby ste prezentovali seba a svoj pohľad ako jediný správny názor.“

Nemecko Futbal Tapalovič Bayern prepustenie Čítajte aj Zaútočil na trénera i šéfov Bayernu. Neuer čelí pokute 1,6 milióna eur a hnevu legiend

Nagelsmanna si podali aj legendy Bayernu. Podľa Lothara Matthäusa budú mať jeho slová následky. „Voľba takýchto slov má ďaleko od pravdy. Áno, je sklamaný a taktiež čelí tlaku. Ale od trénera Bayernu aj kompetentných pri čiare očakávam, že budú voliť správne slová, respektíve budú kontrolovať situáciu,“ uviedol pre Sky.

Dietmar Hamann si myslí, že v horúcich momentoch môže vzplanúť emócie, no Nagelsmann si musí uvedomiť, že je koučom Bayernu: „Ak nechce, aby mali jeho vyjadrenia váhu, nech ide do tretej či štvrtej ligy. Tuto to nikoho nezaujíma. V budúcnosti by sa mal viac kontrolovať.“

Barcelona Čítajte aj Podozrivé platby firme exrozhodcu. Hrozí Barcelone pád do nižšej súťaže?

Bayern Mníchov v prvých troch ligových zápasoch po zimnej prestávke nezvíťazil, no potom sa vďaka dvom triumfom vrátil na čelo súťaže. V sobotu utrpel už piatu prehru v dueli proti Borussi Mönchengladbach za sebou vo všetkých súťažiach, Nagelsmann proti tomuto súperovi ešte ani raz neuspel.

Bayern momentálne vedie tabuľku I. bundesligy s rovnakým počtom bodov ako majú druhá Borussia Dortmund aj tretí Union Berlín.