Plzeň nečakane zakopla. V drese pražskej Sparty zažiaril dvojgólový Haraslín

Futbalisti Viktorie Plzeň prehrali v nedeľnom dueli 20. kola najvyššej českej ligy s hráčmi Slovácka 0:2. V tabuľke sú na druhom mieste o dva body za Slaviou Praha. Slovenský futbalista Lukáš Haraslín výrazne prispel k výhre Sparty Praha nad Jabloncom 3:0.

19.02.2023 17:55 , aktualizované: 20:26
Lukáš Haraslín Foto:
Lukáš Haraslín patrí v tejto sezóne medzi opory Sparty Praha.

Dvadsaťšesťročný stredopoliar strelil dva góly, tretí pridal útočník Jan Kuchta. Sparte patrí v tabuľke tretie miesto. Na druhú Plzeň stráca tri a na vedúcu Slaviu päť bodov.

Viktoria Plzeň nevyužila sobotňajšie zaváhanie najväčšieho rivala v boji o titul. Slavia Praha stratila body v sobotu po remíze v Tepliciach 1:1.

Šiesta Bohemians Praha prehrala v Českých Budejoviciach 0:1 a zo súboja posledných dvoch tímov vyšli lepšie Pardubice, ktoré doma zvíťazili nad Zlínom 2:1. Oba tímy majú na konte 17 bodov, Zlín figuruje o priečku vyššie pre lepšie skóre.

česká liga – 20. kolo:
AC Sparta Praha – FK Jablonec 3:0 (1:0)
Góly: 31. a 71. HARASLÍN, 55. Kuchta
/L. Haraslín (Praha) hral do 77. minúty, J. Považanec (Jablonec) hral do 61. minúty, A. Goljan (Praha) nastúpil v 77. minúte, J. Surovčík (Jablonec) sedel na lavičke náhradníkov/

SK Dynamo České Budějovice – Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Góly: 84. Potočný
/M. Králik odohral celý duel, L. Skovajsa (obaja Dynamo) hral do 64. minúty, E. Prekop (Praha) hral do 59. minúty, L. Čmelík nastúpil v 74. minúte, J. Grič a D. Šípoš (všetci Dynamo) sedeli na lavičke náhradníkov/

FK Pardubice – FC Trinity Zlín 2:1 (1:0)
Góly: 7. Janošek, 69. Krobot – 90.+5 Kovinič
/M. Rakovan odohral celý duel, M. Hlinka hral do 84. minúty, F. Balaj (všetci Zlín) hral do 72. minúty, V. Budinský (Pardubice) sedel na lavičke náhradníkov/

1. FC Slovácko – FC Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Góly: 26. Daníček, 63. Petržela
/E. Jirka (Plzeň) nastúpil v 70. minúte, P. Šimko (Slovácko) a M. Tvrdoň (Plzeň) sedeli na lavičke náhradníkov/

Viac na túto tému: #česká futbalová liga #FC Viktoria Plzeň #1. FC Slovácko