Osasuna siahala na senzáciu. Real Madrid dvakrát udrel a bolo po nej

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 22. kole španielskej La Ligy na ihrisku Osasuny 2:0. O svojom triumfe rozhodol favorit až v záverečných minútach stretnutia.

18.02.2023 23:12
Spain Soccer La Liga Foto: ,
Bránku Osasuny odklial a víťazný gól v zápase strelil Federico Valverde.

Osasuna držala s obhajcom majstrovského titulu krok až do 78. minúty. V nej otvoril skóre Federico Valverde. Poistku pridal až v nadstavenom čase Marco Asensio. Real Madrid tak znížil manko na vedúcu FC Barcelona na päť bodov. Katalánci však majú k dobrú nedeľný domáci zápas s Cadízom.

Futbalisti Realu Sociedad remizovali doma s Celtou Vigo 1:1. Betis Sevilla si poradil s Realom Valladolid 2:1 a upevnil si piate miesto v tabuľke.

Mallorca zdolala oslabený Villarreal 4:2 a dostala sa pred svojho súpera na ôsmu priečku. Brankár Dominik Greif aj obranca Martin Valjent sledovali úspešné ťaženie svojich spoluhráčov iba z lavičky náhradníkov.

La Liga – 22. kolo:
Osasuna – Real Madrid 0:2 (0:0)
Góly: 78. Valverde, 90.+2 Asensio

RCD Mallorca – FC Villarreal 4:2 (2:1)
Góly: 45. a 56. D. Rodriguez, 20. Kadewere, 63. Muriqi – 43. Morales, 50. Chukwueze, ČK: 21. Trigueros (Villarreal)