Červená karta a nečakaná prehra. Bayern hazarduje s prvým miestom v lige

Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v sobotňajšom zápase 21. kola Bundesligy na ihrisku Borussie Mönchengladbach 2:3.

18.02.2023 18:07
Germany Soccer Bundesliga Foto: ,
Radosť Jonasa Hofmanna z Mönchengladbachu a rozčarovanie hráčov Bayernu Joshuu Kimmicha (vpravo) a Joao Cancela.

Úradujúci nemecký majster nedokázal zdolať tohto súpera už v šiestich dueloch za sebou, keď hral od 8. minúty bez vylúčeného Dayota Upamecana. Bayern má na čele tabuľky jednobodový náskok pred Unionom Berlín, ktorý v nedeľu privíta FC Schalke 04.

Domáci dokázali využiť vylúčenie Upamecana už po piatich minútach, keď sa presadil Lars Stindl. Bayern však v 35. minúte vyrovnal, skóroval Eric Choupo-Moting. Mönchengladbach si v druhom polčase dokázal vytvoriť dvojgólové vedenie po góloch Jonasa Hofmanna a Marcusa Thurama, čo rozhodlo o výsledku.

Sr futbal FL 20. kolo Slovan Banská Bystrica BAX Čítajte viac Spájali ho so Slovanom. Polievka dvakrát udrel a obral majstra o body

Hosťujúci útočník Mathys Tel síce v závere ešte znížil na 2:3, ale to už Bayernu nepomohlo a zaznamenal druhú prehru v sezóne.

Freiburg triumfoval na ihrisku Bochumu 2:0. Domáci hrali od 64. minúte bez Anthonyho Losillu, ktorý dostal červenú kartu. Za hostí sa presadili Michael Gregoritsch a Lucas Höler.

Stuttgart zdolal v domácom stretnutí 1. FC Kolín 3:0 a dostal sa v tabuľke mimo pásma zostupu, keď mu patrí 14. priečka. Lipsko uspelo na ihrisku Wolfsburgu 3:0.

Bundesliga – 21. kolo:
Eintracht Frankfurt – Werder Brémy 2:0 (1:0)
Góly: 9. Friedl (vlastný), 53. Kolo Muani

VfL Wolfsburg – RB Lipsko 0:3 (0:1)
Góly: 14. Forsberg, 85. Laimer, 90.+2 Szoboszlai

VfB Stuttgart – 1. FC Kolín 3:0 (1:0)
Góly: 9. Bastiao Dias, 59. Sosa, 74. Coulibaly

Borussia Mönchengladbach – Bayern Mníchov 3:2 (1:1)
Góly: 13. Stindl, 55. Hofmann, 84. Thuram – 35. Choupo-Moting, 90.+3 Tel, ČK: 8. Upamecano (Bayern)

VfL Bochum – SC Freiburg 0:2 (0:1)
Góly: 39. Gregoritsch, 51. Höler, ČK: 64. Losilla (Bochum)

V zime sa prestupovalo. Kto prišiel a kto odišiel? Fotogaléria - 22 fotiek Všetky fotky
Kto, kde a kam? Na slovenskom futbalovom trhu...

Viac na túto tému: #Bundesliga #Bayern Mníchov #Borussia Mönchengladbach