Bizarný vlastenec, vylúčenie pomohlo Dúbravkovi. Prvý je opäť Arsenal

Futbalisti Arsenalu Londýn triumfovali v zápase 24. kola Premier League na ihrisku jedenástej Aston Villy 4:2. Konkurent Londýnčanov, Manchester City, iba remizoval na pôde Nottinghamu Forest 1:1 a Arsenal sa tak po týždni vrátil na prvé miesto Premier League.

18.02.2023 15:49 , aktualizované: 20:39
Emiliano Martínez Foto:
Emiliano Martínez.

Futbalisti Arsenalu sa vďaka triumfu dostali späť na čelo tabuľky s náskokom troch bodov pred druhým Manchestrom City, ktorý hral neskôr v sobotu na pôde Nottinghamu Forest.

„Kanonieri“ prehrával už od 6. minúty, keď Ollie Watkins krížnou strelou nedal šancu brankárovi Aaronovi Ramsdalovi. Arsenal síce vyrovnal, keď sa presadil Bukayo Saka, ale domáci sa v prvom polčase dostali znova do vedenia. Philippe Coutinho dal svoj prvý gól v sezóne.

Jim Ratcliffe Čítajte viac Britský miliardár a katarský šejk. Bitka o Manchester United je vo finále

Mužstvo Mikela Artetu však v druhom polčase otočilo duel. V 61. minúte skóroval Olexander Zinčenko prízemnou a presnou strelou.

Rozhodujúci okamih prišiel v 93. minúte zápasu a hlavnú úlohu v ňom zohral brankár Emiliano Martínez. Gólman argentínskych majstrov sveta, ktorý na MS v Katare zaujal aj obscénnym gestom s trofejou, nedočiahol na strelu Jorginha. Tá sa od brvna odrazila do hlavy Martíneza a kuriózne tak prispel trom bodom pre Arsenal.

Kuriózny vlastný gól brankára Emiliana Martíneza.

Hostia ešte v úplnom závere pridali štvrtý presný zásah. Gabriel Martinelli sa po rohovom kope domácich dostal do samostatného úniku a zakončil do prázdnej brány.

Futbalisti Liverpoolu triumfovali na ihrisku Newcastle United 2:0. Hostia zvíťazili v druhom stretnutí v lige za sebou a posunuli sa na 8. miesto v tabuľke. Domáci hrali od 22. minúty v desiatich, brankár Nick Pope dostal červenú kartu a v bráne ho nahradil Slovák Martin Dúbravka.

Premier League – 24. kolo:
Newcastle United – FC Liverpool 0:2 (0:2)
Góly: 10. Nunez, 17. Gakpo, ČK: 22. Pope (Newcastle)
/M. Dúbravka (Newcastle) nastúpil v 24. minúte zápasu/

Brighton & Hove Albion – FC Fulham 0:1 (0:0)

Góly: 64. Coleman

Nottingham Forest – Manchester City 1:1 (0:1)
Góly: 84. Wood – 41. Silva

Wolverhampton Wanderers – AFC Bournemouth 0:1 (0:0)
Góly: 49. Tavernier

Aston Villa – FC Arsenal 2:4 (2:1)
Góly: 6. Watkins, 31. Coutinho – 16. Saka, 61. Zinčenko, 90.+3 Martinez (vlastný), 90.+8 Martinelli