Union sa na čele bundesligy dlho neohrial. Bayern má vedenie späť

Futbalisti 1. FC Union Berlín poskočili v nemeckej Bundeslige na priebežné prvé miesto.

04.02.2023 18:06 , aktualizované: 05.02.2023 19:39
Union Berlín Foto: ,
Futbalisti Unionu Berlín.

V sobotnom zápase 19. kola triumfovali na domácom ihrisku nad 1. FSV Mainz 1:0. Pred druhým Bayernom Mníchov, ktorý má zápas k dobru, majú v tabuľke dvojbodový náskok.

Union zvíťazil v štvrtom stretnutí za sebou. Theoson Jordan Siebatcheu strelil víťazný gól v 84. minúte. Mainzu patrí aj po prehre 12. priečka.

Hráči Borussie Dortmund zdolali SC Freiburg 5:1, keď v druhom polčase dokázali streliť štyri góly. Hostia ktorí hrali od 17. minúty bez vylúčeného Kilianna Sildilliu. Domáci triumfovali vo štvrtom zápase za sebou a dostali sa na tretie miesto.

Futbalové hviezdy. Ako budú vyzerať na dôchodku? Fotogaléria - 41 fotiek Všetky fotky
Ako budú vyzerať hviezdy svetového futbalu na...

Eintracht Frankfurt uspel proti Herthe Berlín 3:0, keď dva góly zaznamenal za domácich útočník Randal Kolo Muani. Slovenský reprezentant Peter Pekarík sa v drese hostí nepredstavil pre zranenie.

VfL Bochum zdolal TSG 1899 Hoffenheim 5:2 a stretnutie medzi 1. FC Kolín a RB Lipsko sa skončilo remízou 0:0.

Bundesliga – 19. kolo:

VfB Stuttgart – Werder Brémy 0:2 (0:0)
Góly: 59. Stage, 77. Ducksch

VfL Wolfsburg – Bayern Mnichov 2:4 (1:3)
Góly: 44. Kamiňski, 81. Svanberg – 9. a 14. Coman, 19. Müller, 73. Musiala, ČK: 54. Kimmich (Bayern)

Mönchengladbach – Schalke 04 0:0

1. FC Union Berlín – 1. FSV Mainz 05 2:1 (1:0)
Góly: 32. Behrens, 84. Siebatcheu – 79. Ingvartsen (z 11 m)

1. FC Kolín – RB Lipsko 0:0

Eintracht Frankfurt – Hertha Berlín 3:0 (2:0)
Góly: 21. a 28. Kolo Muani (prvý z 11 m), 90.+3 Buta
P. Pekarík (Hertha) nehral pre zranenie

Borussia Dortmund – SC Freiburg 5:1 (1:1)
Góly: 27. Schlotterbeck, 49. Adeyemi, 52. Haller, 70. Brandt, 83. Reyna – 45.+1 Höler, ČK: 17. Sildillia (Freiburg) po 2. ŽK

Viac na túto tému: #Bundesliga #Bayern Mníchov #Borussia Dortmund #Union Berlín