Slavia využila zaváhanie Plzne. Jabloncu nasúkala päť kúskov

Futbalisti Slavie Praha zvíťazili v nedeľnom zápase 17. kola českej najvyššej súťaže nad FK Baumit Jablonec 5:1.

29.01.2023 18:04 , aktualizované: 20:30
Slavia Praha Foto:
Radosť futbalistov Slavie Praha po jednom z piatich gólov v bránke Jablonca.

Slavia tak využila sobotňajšie zaváhanie Plzne, ktorá prehrala 1:2 s Hradcom Králové. Zošívaní sa tak dostali na čelo tabuľky o bod pred Plzeň.

V 12. minúte poslal domácich do vedenia útočník Václav Jurečka, ktorý sa presadil aj v 28. minúte, no rozhodca pre postavenie mimo hry gól neuznal.

752492279 Čítajte viac Zakopnutie hneď v úvode. Plzeň doma nečakane stratila všetky body

Tesne pred koncom prvého polčasu vyrovnal Vladimír Jovovič. V druhej polovici zobrali domáci opäť vedenie na svoju stranu, keď skórovali Mick van Buren, Ondrej Lingr a dva góly si pripísal Matej Jurásek. Slavia vyhrala už šiesty ligový duel v sérii.

V ďalšom stretnutí privítala na domácom ihrisku FK Mladá Boleslav futbalistov z Brna, po 90. minútach sa zrodila iba bezgólová remíza.

FC Slovan Liberec v dueli s Pardubicami taktiež remizoval 1:1. Liberec sa dostal do vedenia po góle Victora Olatunjiho v 40. minúte, no na začiatku druhého polčasu vyrovnal vlastným gólom obranca Dominik Plechatý.

česká liga – 17. kolo:
FC Fastav Zlín – FC Baník Ostrava 1:1 (1:0)
Góly: 41. Klíma – 57. Kozák
/M. Rakovan odohral celý zápas, M. Hlinka odohral celý zápas, Balaj nastúpil v 81. minúte – L. Almási absentuje pre zranenie/

SK Slavia Praha – FK Baumit Jablonec 5:1 (1:1)
Góly: 12. Jurečka, 65. Van Buren, 67. Lingr, 76. a 85. Jurásek – 46.+6 Jovovič
/I. Schranz hral do 46. minúty, J. Hromada odohral celý zápas – J. Považanec odohral celý zápas, J. Surovčík odohral celý zápas/

FK Mladá Boleslav – FC Zbrojovka Brno 0:0 (0:0)