Šláger v Taliansku pre Neapol. Lobotka a spol. majú náskok 13 bodov

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom zvíťazili v nedeľňajšom zápase 20. kola Serie A nad AS Rím 2:1.

29.01.2023 17:28 , aktualizované: 22:56
Stanislav Lobotka Foto: ,
Stanislav Lobotka (vľavo) odohral proti AS Rím celý zápas.

Líder Serie A má na čele tabuľky už 13-bodový náskok pred milánskym Interom. Neapol sa ujal vedenia v 17. minúte po góle Victora Osimhena.

Hostia vyrovnali v 75. minúte zásluhou Stephana El Shaarawyho, no hrdinom sa napokon stal iný striedajúci hráč Giovanni Simeone. V 86. minúte sa uvoľnil na hranici šestnástky a nechytateľnou strelou zariadil víťazstvo domácich. Lobotka odohral v stredovej formácii Neapola celý zápas.

Milan Škriniar Čítajte viac Koniec dohadom. Škriniar sa stane hráčom Paríža St. Germain

Jeho tím zostáva suverénnym lídrom súťaže a má našliapnuté za ziskom tretieho titulu v klubovej histórii a prvého od roku 1990.

Rimania sú s 37 bodmi na šiestom mieste tabuľky. Iba jediný bod ich delí od trojice Lazio Rím, Atalanta Bergamo a AC Miláno, ktorá tiež bojuje o miestenku v budúcom ročníku Ligy majstrov.

AC Miláno – Sassuolo Calcio 2:5 (1:3)
Góly: 24. Giroud, 81. Origi – 19. Defrel, 21. Frattesi, 30. Berardi, 47. Lauriente (z 11m), 79. Henrique

Najlepšie zarábajúce futbalové kluby 2021/22 Fotogaléria - 21 fotiek Všetky fotky
Spoločnosť Deloitte už po 27-krát zverejnila...

Viac na túto tému: #Juventus Turín #AC Miláno #Serie A