Zakopnutie hneď v úvode. Plzeň doma nečakane stratila všetky body

Futbalisti Viktorie Plzeň vstúpili do jarnej časti najvyššej českej súťaže prekvapujúcou prehrou 1:2 s Hradcom Králové v sobotňajšom zápase 17. kola.

28.01.2023 17:19 , aktualizované: 20:15
752492279 Foto:
Radosť futbalistov Hradca Králové po nečakanom víťazstve v Plzni.

Líder tabuľky českej najvyššej súťaže viedol po rýchlom presnom zásahu Chorého, ale hostia otočili skóre dvoma gólmi. Plzeň môže vystriedať na čele tabuľky pražská Slavia v prípade, že v nedeľu zdolá doma Jablonec.

Hradec ukončil trojzápasovú sériu prehier a v tabuľke mu patrí štvrté miesto. V zápase sa predstavili aj dvaja slovenskí futbalisti. Za domácich nastúpil Erik Jirka do stretnutie v 79. minúte, v drese Hradca Králové sa od 66. minúte objavil na trávniku Pavol Bajza.

/E. Prekop (Bohemians) hral do 84. min/

FC Viktoria Plzeň – FC Hradec Králové 1:2 (1:1)
Góly: 6. Chorý – 43. Smrž, 72. Pudhorocký
/E. Jirka nastúpil v 79. min – P. Bajza nastúpil v 66. min/

1. FC Slovácko – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (0:0)
Gól: 70. Holzer
/M. Králik odohral celý zápas + ŽK, L. Skovajsa (obaja Č. Budějovice) odohral celý zápas/

Viac na túto tému: #Viktoria Plzeň #česká futbalová liga