Barcelonu bez Lewandowského zachránil jej klenot a brankár. Cenné body pre Real

Futbalisti FC Barcelona potvrdili v dueli 18. kola španielskej La Ligy pozíciu favorita domácim víťazstvom nad Getafe 1:0.

22.01.2023 23:18
Toni Kroos Foto: ,
Toni Kroos z Realu Madrid po góle do siete Bilbaa.

Na čele tabuľky majú náskok troch bodov pred Realom Madrid, ktorý uspel na pôde Athletica Bilbao 2:0 gólmi Karima Benzemu a Toniho Kroosa.

O triumfe Barcelony rozhodol v 35. minúte Pedri, ktorého nechala obrana hostí osamoteného v šestnástke po prihrávke od Raphinhu.

Viacero nádejných situácií si vypracovali aj hráči v tabuľke šestnásteho Getafe, ale brankár Marc-Andre ter Stegen nekapituloval ani raz. Ďalší zásah už nepridali ani Katalánci, ktorí hrali bez potrestaného Roberta Lewandowského.

Eddie Nketiah Čítajte aj Arsenal udrel v závere šlágra. Rekordérovi Haalandovi pomohol k hetriku kiks

Real získal cenné tri body v Baskicku. Skóre otvoril Benzema, ktorý sa v 24. minúte najlepšie zorientoval v šestnástke súpera a z otočky volejom prekonal brankára Unaia Simona.

Na druhej strane si Thibaut Courtois udržal čisté konto, v poslednej minúte pridal poistku Kroos a „biely balet“ tak naďalej zaostáva za Barcelonou o tri body.

Villarreal vyhral doma nad Gironou 1:0. Jediný gól stretnutia zaznamenal v desiatej minúte nadstaveného času Dani Parejo z penalty. Domáci mali výhodu pokutového kopu aj v 94. minúte, no Gerard Moreno ju nepremenil.

Westom McKennie Čítajte aj Juventus v prvom zápase po treste len remizoval

Girona, ktorá predtým v lige neprehrala sedem zápasov, dohrávala od 79. min bez vylúčeného obrancu Santiaga Buena. Villarrealu patrí v tabuľke priebežne piata priečka, Girona je jedenásta.

Posledné Elche naďalej čaká na víťazstvo, doma v nedeľu remizovalo s Osasunou 1:1.

Svetlice, nožničky i bilbord. Debut CR7 za Saudov Fotogaléria - 11 fotiek Všetky fotky
Dres Cristiana Ronalda v šatni pred jeho...
Viac na túto tému: #Real Madrid #fc barcelona