Kapitán Škriniar. Slovák priviedol Inter k víťazstvu v derby a má superpohár

Futbalisti Interu Miláno triumfovali v Talianskom superpohári. V saudskoarabskom Rijáde zdolali mestského rivala AC jednoznačne 3:0. Celý zápas odohral v drese víťazov s kapitánskou páskou na ruke slovenský obranca Milan Škriniar.

18.01.2023 22:01 , aktualizované: 22:23
Milan Škriniar, Rafael Leao Foto:
Milan Škriniar v súboji s hviezdou AC Miláno Rafaelom Leaom.

Inter sa siedmym triumfom v Superpohári vyrovnal práve AC.Viac prvenstiev dosiahol iba 9-násobný víťaz Juventus Turín.

Škriniar odohral celý zápas a v 78. minúte sa prihrávkou podieľal na treťom góle Interu, ktorý strelil Lautaro Martinez.

Taliansky Superpohár

AC Miláno – Inter Miláno 0:3 (0:2)
Góly: 10. Dimarco, 21. Džeko, 78. Martinez.
Rozhodoval: Maresca (Tal.), ŽK: Hernandez, Tonali – Barella, Calhanoglu, Martinez
AC Miláno: Tatarusanu – Calabria (79. Dest), Kjaer (64. Kalulu), Tomori, Hernandez – Tonali, Bennacer – Messias (65. Origi), Diaz (64. De Ketelaere), Leao – Giroud (79. Rebič)
Inter Miláno: Onana – ŠKRINIAR, Acerbi, Bastoni (84. De Vrij) – Darmian, Barella (71. Gagliardini), Calhanoglu (84. Asllani), Mchitarjan, Dimarco – Martinez, Džeko (71. Correa)

Hráči Interu spravili výrazný krok k obhajobe už v úvodných 20 minútach. V 10. minúte zakončil rýchlu ofenzívnu akciu Dimarco – 0:1.

O desať minút Bastoni vysunul Džeka, ktorý ukázal ťah na bránku a krížnou strelou upravil na 0:2. Milánsky AC si v prvom polčase nevypracoval výraznejšiu gólovú príležitosť.

V úvode druhého polčasu hráči AC Miláno zvýšili ofenzívnu aktivitu, ale tá nevyústila do vážnejšej šance.

inter miláno, ac miláno Čítajte viac Zápas AC Miláno - Inter sme sledovali online

V 69. minúte sa Škriniar dostal k strele, ktorá pred brankárom Tatarusanuom poskočila, ale ten si napokon poradil.

Defenzíva Interu aktívne bránila dvojgólový náskok a gólovú poistku priniesla pre „nerazzurri“ 77. minúta. Po Škriniarovej prihrávke sa Martinez zbavil Tomoriho a prekonal aj Tatarusanua – 0:3.

Zásah otca či viera. Topfutbalisti bez tetovaní Fotogaléria - 13 fotiek Všetky fotky