Lobotka sa podieľal na demontáži Juventusu. Neapol si letí po titul

Futbalisti SSC Neapol v zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkem deklasovali v šlágri 18. kola Serie A Juventus Turín 5:1.

13.01.2023 22:54
Stanislav Lobotka Foto:
Stanislav Lobotka v súboji s hráčmi Juventusu.
debata (3)

Na čele tabuľky najvyššej talianskej súťaže majú pred piatkovým súperom už 10-bodový náskok. Lobotka odohral celý zápas.

Neapol sa ujal vedenia v 14. minúte, keď sa zblízka presadil Victor Osimhen a ukončil 769-minútovú sériu Juventusu bez inkasovaného gólu. V 39. minúte zvýšil po prihrávke Nigérijčana Chviča Kvaracchelia.

Hostia ešte do prestávky znížili zásluhou Angela di Mariu, no Amir Rrahmani v 55. minúte prudkým volejom opäť prinavrátil Neapolu dvojgólový náskok.

O desať minút neskôr pridal Osimhen po centri Kvaraccheliu štvrtý presný zásah. V 72. minúte spečatil triumf Neapola striedajúci Eljie Elmas.

Serie A – 18. kolo:

SSC Neapol – Juventus Turín 5:1 (2:1)
Góly: 14. a 65. Osimhen, 39. Kvaracchelia, 55. Rrahmani, 72. Elmas – 42. Di María