Dve červené v závere a triumf. Barcelona odskočila od Realu Madrid

Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 16. kola španielskej ligy na pôde Atletica Madrid 1:0 a na čele tabuľky majú trojbodový náskok pred druhým Realom Madrid.

08.01.2023 23:14
10. Ousmane Dembélé Foto: ,
Jediný gól strelil a víťazstvo zariadil Ousmane Dembele.

Jediný gól duelu strelil v 22. minúte Ousmane Dembele po prihrávke Gaviho. V hektickom závere videli červené karty domáci Stefan Savič a Ferran Torres z Barcelony. Atletico zostalo po prehre na piatom mieste tabuľky.

Rayo Vallecano podľahlo Realu Betis 1:2. V úvode zápasu otvoril skóre vlastným gólom obranca Vallecana Ivan Balliu. Domáci v 20. minúte dokázali vyrovnať zásluhou Sergia Camella, no päť minút pred koncom prvého polčasu poslal Betis znovu do vedenia Luiz Henrique.

Ohlas, Slovan Čítajte viac Weiss príde o elitného obrancu. Abena mieri do Ferencvárosu

V 63. minúte poslal loptu za chrbát brankára hostí Isaac Palazon, avšak gól neplatil pre postavenie mimo hry. Betis sa po úspechu na pôde „Los Vallecanos“ posunul v neúplnej tabuľke na štvrté miesto, o bod pred Atletico Madrid.

Futbalisti Deportiva Almeria podľahli na domácej pôde Realu Sociedad 0:2. V 47. minúte otvoril skóre David Silva a už o päť minút neskôr zvýšil náskok hostí jeho spoluhráč Alexander Sörloth.

Hostia aktuálne figurujú v tabuľke La Ligy na treťom mieste so stratou šesť bodov na druhý Real Madrid. Sevilla doma zdolala Getafe 2:1 a dostala sa z pásma zostupu.