Neapol je späť na víťaznej vlne. Lobotka s vysokou známkou

SSC Neapol sa po zakopnutí s Interom Miláno (0:1) opäť dostal na víťaznú vlnu, keď v 17. kole Serie A triumfoval na štadióne UC Sampdoria 2:0.

08.01.2023 20:28 , aktualizované: 23:00
Stanislav Lobotka Foto: ,
Stanislav Lobotka so spoluhráčom Eljifom Elmasom sledujú hráča Sampdorie Tommasa Augella v zápase 17. kola Serie A.

„Partenopei“ mali príležitosť otvoriť skóre už v 6. minúte, no Matteo Politano nepremenil pokutový kop. Neskôr sa o góly postarali Viktor Osimhen v 19. minúte a Eljif Elmas v 82. minúte z bieleho bodu.

Slovák Stanislav Lobotka odohral celý zápas. Podľa portálu whoscored.com dosiahol hodnotenie 7,22. Spomedzi futbalistov Neapola išlo o štvrtú najvyššiu známku. Lepšiu dosiahli iba obrancovia Giovanni di Lorenzo a Mário Rui a strelec gólu Osimhen. Neapol má v tabuľke na prvom mieste náskok sedem bodov pred druhým Juventusom.

Rui Costa Čítajte viac Škandál u víťaza Ligy majstrov. Klub vyšetrujú pre ovplyvňovanie zápasov

Futbalisti Lazia remizovali v nedeľňajšom zápase Serie A na domácej pôde s Empoli 2:2. O úvodný gól stretnutia sa postaral už v druhej minúte stredopoliar „Biancocelesti“ Felipe Anderson a náskok domácich zvýšil v 55. minúte Mattia Zaccagni. Pred koncom vrátil hostí do zápasu gólom Francesco Caputo a v nadstavenom čase presným zásahom spečatil remízu Razvan Marin. Laziu patrí v neúplnej tabuľke Serie A piate miesto.

V nedeľu Spezia privítala na štadióne Alberto Picco futbalistov Lecce, kde sa po 90 minútach zrodila iba bezgólová remíza. Futbalisti Lecce tak nedokázali predĺžiť svoju trojzápasovú víťaznú šnúru. Slovenský útočník Spezie Dávid Strelec figuroval na lavičke náhradníkov.

Fl9Xw2UWYAQjkxr Čítajte viac Tvrdý stret fanúšikov. Ultras Ríma a Neapola zablokovali diaľnicu

Futbalisti FC Salernitana remizovali na domácej pôde s Turínom 1:1. Hostí poslal do vedenia v 36. minúte Antonio Sanabria, no už v úvode druhého polčasu vyrovnal skóre stredopoliar Tonny Vilhena. Slovenský legionár Norbert Gyömbér nastúpil do stretnutia za domácich v 76. minúte.