Kapitán Škriniar sa tešil po súboji s Lobotkom. Inter uštedril Neapolu prvú prehru

Futbalisti SSC Neapol utrpeli prvú prehru v tejto sezóne Serie A. V stredajšom zápase 16. kola podľahol líder najvyššej talianskej súťaže na ihrisku štvrtého Interu Miláno 0:1 po góle Edina Džeka.

04.01.2023 22:46
Milan Škriniar Foto:
Milan Škriniar (v popredí) oslavuje po góle Interu v zápase proti Neapolu.

Neapol sa napriek prehre udržal na čele tabuľky. Pred druhým AC Miláno, ktorý zvíťazil na pôde Salernitany 2:1, má päťbodový náskok.

Inter zostal na štvrtom mieste, na SSC stráca osem bodov. Duel Interu s Neapolom priniesol mikrosúboj dvoch slovenských reprezentantov, stopér víťazov Milan Škriniar s kapitánskou páskou absolvoval plnú minutáž, stredopoliar hostí Stanislav Lobotka hral do 85. minúty.

Inter, Neapol Čítajte viac ONLINE: Škriniar vs. Lobotka. Šláger Serie A na San Sire vyhral Inter

Neapol stratil prvé body v najvyššej súťaži od 31. augusta, keď remizoval doma s Lecce 1:1. V lige pred vystúpením na San Sire ťahal sériu jedenástich triumfov.

Proti Interu mohol inkasovať už v úvode z kopačky Dimarca a v závere prvého polčasu po strele Lukakua.

O osude stretnutia napokon rozhodla 56. minúta, keď si Džeko nabehol na Dimarcov center z ľavej strany a prudkou hlavičkou zblízka prekonal brankára Mereta. V úplnom závere mohol vyrovnať striedajúci Raspadori, ale Onana predviedol reflexívny zákrok.

Milan Škriniar Čítajte viac Ultimátum pre Škriniara. Buď podpíš zmluvu, alebo ťa predáme

Spezia neudržala dvojgólové vedenie a s Atalantou napokon iba remizovala 2:2. Hostia vyrovnali v nadstavenom čase zásluhou chorvátskeho reprezentanta Maria Pašaliča a ukončili minisériu troch prehier. Na lavičke náhradníkov Spezie sedel slovenský útočník David Strelec.

Piate Lazio viedlo v Lecce po góle Cira Immobileho zo 14. minúty, no domáci po zmene strán otočili a nad Rimanmi zvíťazili 2:1. Juventus Turín zdolal nováčika US Cremonese 1:0 a upevnil si tretie miesto. Tri body pre hostí zariadil v 90.+1 min poľský útočník Arkadiusz Milik.