Aj po MS dominuje v Anglicku Arsenal. Za ním je prekvapenie sezóny

Futbalisti londýnskeho Arsenalu zvíťazili v 17. kole anglickej Premier League v derby nad West Hamom 3:1. Gunners majú na čele tabuľky sedembodový náskok pred druhým Newcastlom. Klub, ktorý takto vlani bojoval o záchranu v najvyššej súťaži zvíťazil na pôde Leicesteru City jednoznačne 3:0.

26.12.2022 15:39 , aktualizované: 23:04
Gabriel Martinelli. Foto:
Víťazný gól v rámci londýnskeho derby medzi Arsenalom a West Hamom strelil Brazílčan Gabriel Martinelli.

West Ham viedol na Emirates Stadium nad Arsenalom od 27. minúty, keď Alžírčan Said Benrahma premenil pokutový kop. V druhom polčase však Arsenal v priebehu šiestich minút otočil nepriaznivý vývoj, keď sa presadili Bukayo Saka a Gabriel Martinelli. V 69. minúte spečatil víťazstvo „kanonierov“ Eddie Nketiah.

Newcastle triumfoval na pôde Leicestru City 3:0. „Straky“ mali raketový štart a už v siedmej minúte viedli 2:0. Skóre otvoril z pokutového kopu Chris Wood, po ukážkovej narážačke s Brunom Guimaraesom zvýšil na 2:0 Miguel Almiron. Pre paraguajského krídelníka to bol už deviaty gól v sezóne. V 32. minúte pridal tretí presný zásah hostí Joelinton.

Stadiony MS 2026 hlavna foto Čítajte viac Štadióny MS 2026: Jeden stál miliardy, na ďalšom korunovali Maradonu

Liverpool zvíťazil na trávniku Aston Villy 3:1 a v tabuľke je šiesty. „The Reds“ viedli od 5. minúty po góle Mohameda Salaha.

V závere prvého polčasu sa po prihrávke egyptského kanoniera presadil holandský stopér Virgil Van Dijk. Domácim sa po zmene strán podarilo znížiť po presnom zásahu Ollieho Watkinsa, no posledné slovo mal striedajúci Stefan Bajcetic.

georginagio 1656015006 1 Čítajte viac Nezamestnaný, no štedrý. Georgina ukázala luxusný dar od Ronalda

Hráči Brentfordu remizovali v úvodnom pondelňajšom dueli s Tottenhamom Hotspur 2:2 V záverečnom domácom dueli v tomto roku viedli 2:0, no náskok neudržali.

Po centri Clementa Lengleta znížil hlavou Harry Kane a deľbu bodov zariadil v 71. minúte Pierre Emile Höjbjerg. Tottenham je v tabuľke štvrtý so stratou desiatich bodov na Arsenal.

Premier League – 16. kolo:
FC Arsenal – West Ham United 3:1 (0:1)
Góly: 53. Saka, 59. Martinelli, 69. Nketiah – 27. Benrahma (z 11 m)

Aston Villa – FC Liverpool 1:3 (0:2)
Góly: 59. Watkins – 5. Salah, 38. Van Dijk, 81. Bajcetic

Leicester City – Newcastle United 0:3 (0:3)
Góly: 3. Wood (z 11 m), 7. Almiron, 32. Joelinton

Crystal Palace – FC Fulham 0:3 (0:1)
Gól: 31. Reid, 71. Ream, 80. Mitrovič. ČK: 34. Mitchell, 57. Tomkins po druhej ŽK (obaja Crystal)