Haraslín dal gól, Almási hneď dva. Slováci boli tentoraz veľmi dôležití

Slovenský futbalista Ladislav Almási pomohol dvomi presnými zásahmi k triumfu Baníka Ostrava nad Bohemiansom 1905 v sobotňajšom zápase 16. kola českej ligy. Domáci zvíťazili 4:1, Almási sa presadil v 73. a 80. minúte.

12.11.2022 20:30
Lukáš Haraslín Foto:
14. Lukáš Haraslín (Slovensko, Sparta) - 24 - 36-tisíc eur

Dvadsaťtriročný útočník má na konte päť ligových gólov, vinou zranenia z úvodu sezóny však stihol odohrať iba sedem stretnutí. Jeho Baník figuruje pred „zimnou“ prestávkou na 9. mieste neúplnej tabuľky.

Pražská Sparta pred vlastnými fanúšikmi horko-ťažko potvrdila úlohu favorita. České Budějovice poradila 1:0 vďaka presnému zásahu Lukáša Haraslína, ktorý v 12. minúte prekonal krajana Dávida Šípoša v bránke hostí a otvoril si gólový účet v tejto sezóne.

Haraslín sa presadil strelou z hranice šestnástky, lopta sa do bránky odrazila od brvna. Sparta si upevnila tretie miesto, České Budějovice s enklávou Slovákov figurujú na 13. pozícii.

Česká liga – 16. kolo:

Sparta Praha – SK Dynamo České Budějovice 1:0 (1:0)
Gól: 12. HARASLÍN, ČK: 71. Čavoš (Č. Budějovice)
///L. Haraslín hral do 60. min + gól, D. Holec bol na lavičke náhradníkov – D. Šípoš odchytal celý zápas, M. Králik odohral celý zápas, L. Skovajsa odohral celý zápas + ŽK, L. Čmelík hral do 89. min + ŽK, B. Sluka a J. Švec boli na lavičke náhradníkov///

FK Teplice – FC Slovan Liberec 2:1 (1:1)
Góly: 6. Žák, 60. Urbanec – 18. Mikula