Barcelona vyhrala na pôde Osasuny 2:1, Lewandowski duel nedohral

Futbalisti FC Barcelona vyhrali v dueli 14. kola španielskej ligy na ihrisku Osasuny Pamplona 2:1 napriek tomu, že od 31. minúty hrali bez vylúčeného kanoniera Roberta Lewandowského.

09.11.2022 04:38
Robert Lewandowski Foto:
Robert Lewandowski po druhej žltej karte v zápase s Osasunou.

Na čele tabuľky majú päťbodový náskok pred Realom Madrid, ktorý má k dobru štvrtkový domáci zápas s Cadizom. O triumfe hostí rozhodol v závere striedajúci Raphinha.

Osasunu poslal do vedenia už v 6. minúte David Garcia, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope. V 31. minúte musel ihrisko opustiť s 13 gólmi najlepší strelec prebiehajúceho ligového ročníka Lewandowski, keď inkasoval druhú žltú kartu za úder Davida Garciu lakťom vo výskoku.

Oslabená Barcelona napokon dokázala otočiť skóre. Tri minúty po prestávke sa o vyrovnanie na 1:1 postaral Pedri a v 85. minúte Raphinha hlavou rozhodol o zisku troch bodov pre hostí.

Bilbao vyhralo doma nad Realom Valladolid 3:0. Dvoma gólmi k tomu prispel útočník Gorka Guruzeta. Girona uspela na ihrisku posledného tímu tabuľky Elche 2:1. Domáci stále čakajú na prvé víťazstvo v sezóne, na konte majú iba štyri body.

La Liga – 14. kolo:

CF Elche – FC Girona 1:2 (1:1)
Góly: 16. Lirola – 39. Martin, 66. Castellanos

Athletic Bilbao – Real Valladolid 3:0 (1:0)
Góly: 19. a 51. Guruzeta, 79. Vivian

Osasuna Pamplona – FC Barcelona 1:2 (1:0)
Góly: 6. David Garcia – 48. Pedri, 85. Raphinha, ČK: 31. Lewandowski (Barcelona) po druhej ŽK

Viac na túto tému: #fc barcelona #Robert Lewandowski