Obhajca nezosadil rivala. Real Madrid prvýkrát v sezóne padol

Futbalisti Realu Madrid nevyužili šancu vrátiť sa na čelo tabuľky španielskej La Ligy, keď v pondelkovom zápase 13. kola nečakane podľahli domácemu Rayu Vallecano 2:3.

07.11.2022 23:14
Real Madrid Foto: ,
Hviezda Realu Madrid Luka Modrič počas zápasu na pôde Vallecana.

Obhajca titulu utrpel prvú ligovú prehru v sezóne a na vedúcu Barcelonu stráca z druhej priečky dva body.

Domáci išli do vedenia už v 5. minúte, keď sa presadil Santi Comesana a mohli pridať aj ďalšie góly, keďže hostia hrali laxne v obrane.

Cristiano Ronaldo Čítajte aj Magnetom v Európskej lige bude súboj Barcelona - Manchester United

V závere polčasu však bol v akcii VAR, nasledovala penalta a Luka Modrič vyrovnal.

O štyri minúty otočil skóre po rohu hlavou Eder Militao, no ešte do prestávky vyrovnal Alvaro Garcia. V 64. minúte sa po ruke Daniho Carvajala v pokutovom územím opäť dostal k slovu VAR a tentokrát premenil penaltu domáci Oscar Trejo.

Martin Valjent Čítajte aj Valjent bol pri cennom triumfe, Atlético opäť neuspelo

Až na druhýkrát, keďže prvú chytil Thibaut Courtois, ale nestál na čiare a tak sa jedenástka opakovala.

V závere mohol vyrovnať Rodrygo, no z päťky prestrelil a Real neodvrátil prehru ani v desiatich minútach nadstaveného času. Vallecano vyhralo tretí duel po sebe a patrí mu ôsma priečka.

Sumár:

Rayo Vallecano – Real Madrid 3:2 (2:2)
Góly: 5. Comesana, 44. Garcia, 68. Trejo (z 11m) – 37. Modrič (z 11m), 41. Militao

Viac na túto tému: #Real Madrid #Rayo Vallecano #la liga