Union schytal tvrdú lekciu. Bayern zostal lídrom Bundesligy

Futbalisti Unionu Berlín utrpeli najvyššiu prehru v tomto ročníku Bundesligy a nepredbehli Bayern Mníchov na čele tabuľky.

06.11.2022 20:54
Nemecko Futbal Bundesliga 13. Kolo Foto: ,
Futbalista Kolína Ondrej Duda (vľavo) v zápase proti Freiburgu.

Berlínčania podľahli v nedeľnom zápase v Leverkusene domácemu Bayeru 0:5.

Po bezgólovom polčase sa všetko podstatné udialo po prestávke. Domáci išli ihneď po zmene strán do vedenia zásluhou Roberta Andricha, v 56. a v 58. minúte sa presadil Moussa Diaby.

O desať minút neskôr si strelecký účet v bundeslige otvoril český útočník Adam Hložek a skóre uzavrel v 76. minúte Mitchel Bakker.

Youssoufa Moukoko Čítajte aj Bundesliga má nového rekordéra, Pekarík proti Bayernu nenastúpil

Pre Union to bola tretia prehra v ročníku, na vedúci Bayern stráca dva body. Bavori majú na konte 28 bodov. Leverkusen vďaka triumfu opustil pásmo zostupu a poskočil na 14. miesto.

V ďalšom zápase zdolal domáci Freiburg hostí z Kolína 2:0. V drese „capkov“ nastúpil v základnej zostave slovenský reprezentant Ondrej Duda, odohral 72. minút.