V 15. kole prišlo aj na obhajcu. Sparta vyhrala v Plzni po 11 rokoch

Futbalisti AC Sparta Praha zvíťazili v sobotnom zápase 15. kola najvyššej českej súťaže na ihrisku FC Viktoria Plzeň 1:0.

05.11.2022 21:04
Luděk Pernica Foto: ,
Hráč Plzne Luděk Pernica na archívnej snímke.

O triumfe hostí rozhodol v 82. minúte stretnutia David Pavelka. Sparta dokázala uspieť na pôde lídra tabuľky po 11 rokoch a potvrdila svoje 3. miesto. Plzeň zaznamenala prvú prehru v sezóne.

Hráči Bohemians Praha zvíťazili nad FC Trinity Zlín 3:2. Domáci prehrávali po prvom polčase o dva góly, no v druhom dokázali prekonať slovenského brankára Mateja Rakovana trikrát a získali tri body.

Najlepšie hodnotení futbalisti Slovana v EKL Fotogaléria - 20 fotiek Všetky fotky
20. Vladimír Weiss. Odohral: 283 minút....

Olomouc v zostave s Jurajom Chvátalom triumfoval v domácom stretnutí nad Jabloncom 3:0. SK Dynamo Č. Budějovice vyhralo nad Brnom 3:2 a posunulo sa na priebežné 9. miesto v tabuľke.

Česká liga – 15. kolo:

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 0:1 (0:0)
Góly: 82. Pavelka
E. Jirka hral do 84. min, R. Dedič nastúpil v 87. min, brankár M. Tvrdoň sedel na lavičke – L. Haraslín hral do 62. min, brankár D. Holec bol na lavičke náhradníkov

Bohemians Praha – FC Trinity Zlín 3:2 (0:2)
Góly: 55. Křapka, 67. Hůlka, 86. Květ – 30. Fillo, 36. Čanturišvili
E. Prekop hral do 86. minúty – M. Hlinka odohral celý zápas, M. Rakovan odchytal duel a dostal ŽK

SK Sigma Olomouc – FK Jablonec 3:0 (1:0)
Góly: 33. Zifčák, 54. Spáčil, 72. Chytil (z 11 m). ČK: 40. Sejk (Jablonec)
J. Chvátal odohral celý zápas, M. Košťál sedel na lavičke – J. Považanec hral od 62. minúty

SK Dynamo Č. Budějovice – FC Zbrojovka Brno 3:2 (1:0)
Góly: 45.+2 Havel, 59. Hlavica (vlastný), 81. Hora (z 11 m) – 47. Ševčík, 85. Texl
M. Králik, L. Skovajsa, L. Čmelík odohrali celý duel, B. Sluka, J. Švec, D. Šípoš sedeli na lavičke – R. Matejov do zápasu nezasiahol