Neapol s Lobotkom otočil zápas s prenasledovateľom, AC zachránil Giroud

Futbalisti SSC Neapol zvíťazili v sobotnom šlágri 13. kola talianskej Serie A na ihrisku Atalanty Bergamo 2:1 po góloch Victora Osimhena a Eljifa Elmasa. V drese hostí sa predstavil Slovák Stanislav Lobotka, ktorý odohral celý duel.

05.11.2022 20:19 , aktualizované: 23:04
Stanislav Lobotka Foto: ,
Stanislav Lobotka v súboji s hráčom Atalanty Edersonom.

Atalanta vstúpila do zápasu lepšie, keď po Osimhenovej ruke premenil Ademola Lookman v 17. minúte pokutový kop. Hostia však vyrovnali po rohu, keď sa hlavičkou vo vzduchu presadil práve Osimhen a deviaty ligový triumf za sebou pre Neapol zariadil v 35. minúte Elmas.

Neapol vedie tabuľku o šesť bodov pred AC Milánom, ktoré v sobotu večer zdolalo Speziu 2:1 vďaka gólu striedajúceho Oliviera Girouda. Francúzsky útočník si však následne vyzliekol dres, dostal druhú žltú kartu a išiel predčasne pod sprchy.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Záujem gigantov o Lobotku nie je len kačica, píše novinár z Neapola

Za hostí dal gól Daniel Maldini, syn legendárneho kapitána Milána Paola Maldiniho, ktorý je v Spezii na hosťovaní práve z AC. Slovák David Strelec nastúpil za hostí v prvej minúte nadstaveného času.

Hráči FC Empoli zvíťazili nad Sassuolom Calcio 1:0, keď Tommaso Baldanzi rozhodol v 64. minúte gólom o triumfe domácich.

Salernitana remizovala s Cremonesea 2:2, slovenský obranca Norbert Gyömbér sa nepredstavil v drese domáceho tímu pre zranenie.

Stanislav Lobotka Čítajte viac Keď Lobotka odchádza, Neapol ihneď zhasne. Taliani hľadajú správne slová